Samsung GALAXY Note

Samsung Electronics na targach IFA w Berlinie zaprezentował urządzenie GALAXY Note. To nowy rodzaj smartfonu, łączący w sobie największy na rynku wyświetlacz HD Super AMOLED, zaawansowany interfejs obsługiwany rysikiem S Pen oraz wysoką mobilność.

Samsung GALAXY Note łączy w sobie najważniejsze zalety wielu urządzeń mobilnych, zachowując jednocześnie przenośny charakter smartfonu i stając się dla użytkownika źródłem zupełnie nowych doświadczeń.

GALAXY Note wyposażono w 5,3-calowy wyświetlacz wykonany w najnowszej technologii Super AMOLED HD, który zapewnia wyjątkową jakość wyświetlanych kolorów i rozdzielczość HD. Dzięki niemu użytkownicy będą w stanie wykonać więcej zadań, tworząc i przeglądając treści, przy minimalnej ilości przewijania i przejść ekran, o każdej porze i w każdym miejscu. Zaawansowana technologia wprowadzania danych przy pomocy wbudowanego w urządzenie rysika „S Pen” została połączona z w pełni dotykowym ekranem GALAXY – dzięki temu użytkownicy mogą w dowolnej chwili w najwygodniejszy dla siebie sposób tworzyć lub korzystać z treści, gdyż smartfon rozpoznaje dotyk palca i rysika, odpowiednio dopasowując swoje działania.

Galaxy NOTE

– GALAXY Note powstał z połączenia obserwacji i innowacji. Zbadaliśmy podstawowe elementy kultury, rozrywki i komunikacji przenośnej, aby w jednym eleganckim urządzeniu zebrać razem najlepsze funkcjonalności – powiedział JK Shin, Prezes i Dyrektor działu Mobile Communications firmy Samsung. – 5,3-calowy ekran HD Super AMOLED to największy, najwyższej jakości wyświetlacz dostępny w telefonie, a połączenie ekranu dotykowego i rysika S Pen daje wyjątkowo precyzyjną kontrolę i delikatność, wraz z bogatym wachlarzem wrażeń wynikających z obsługi GALAXY Note.

– Artystyczna swoboda papierowego notatnika połączona z korzyściami płynącymi z technologii i usług smartfonu Samsung pozwala użytkownikom tworzyć, edytować i dzielić się treścią w taki sposób, jaki tylko mają ochotę dodał Shin.

Galaxy NOTE

Wyświetlacz najnowszej generacji

GALAXY Note wykorzystuje produkowany przez Samsung wyświetlacz Super AMOLED HD o przekątnej5.3 cala, zapewniający żywy i wyraźny obraz znacznie przewyższający jakością konwencjonalne wyświetlacze HD, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Zapewnia to znakomite wrażenia podczas oglądania filmów HD, zdjęć, dokumentów i surfowania po sieci, również dzięki głębokim czerniom i kolorom. Ekran oferuje także 180-stopniowy kąt widzenia, pozwalając na wygodne wspólne oglądanie.

Pełne wykorzystanie ekranu

Wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości gwarantuje wygodne oglądanie prezentacji PowerPoint, stron internetowych, aplikacji i e-booków przy minimalnej konieczności przewijania i powiększania obrazu. Wbudowany w telefon ekran HD SuperAMOLED minimalizuje konieczność przełączania się pomiędzy aplikacjami, gdyż jest wystarczająco duży, aby rzeczywiście umożliwić pracę z dzielonym ekranem w najczęściej używanych preinstalowanych przez producenta aplikacjach. Samsung dodał do telefonu także S Planner, inteligentne profesjonalne narzędzie do planowania. Organizer ten łączy zawarte w telefonie listę zadań do wykonania oraz harmonogram działań, natomiast obsługa i nawigacja są intuicyjne, dzięki czemu użytkownicy mogą kompleksowo planować swój czas.

Swobodnie uchwyć chwilę i twórz

Zaawansowana funkcjonalność wprowadzania danych rysikiem w GALAXY Note została połączona z w pełni dotykowym ekranem. Zintegrowanego cyfrowego rysika S Pen można używać do wykonywania precyzyjnych szkiców i dzieł artystycznych oraz szybkiego i swobodnego zapisywania.

GALAXY Note zawiera także multimedialną aplikację S Memo, służącą do rejestrowania wszelkich rodzajów treści tworzonych przez użytkownika. Rysunki, nagrania głosu, tekst drukowany lub odręczne notatki można uchwycić dzięki pojedynczej aplikacji i przekształcić w notatkę, którą można swobodnie edytować, modyfikować lub przesyłać.

Funkcja zapisywania ekranu przy pomocy jednego dotyku pozwala użytkownikom na natychmiastowe zachowanie dowolnego ekranu; tak uchwycone obrazy można także dowolnie i precyzyjnie modyfikować przy użyciu rysika przed ich archiwizacją lub przesłaniem.

Funkcjonalność rysika S Pen została głęboko zintegrowana z dedykowanymi aplikacjami GALAXY Note, dając w rezultacie bogatsze doświadczenie interaktywne. Użytkownicy skorzystają na większej precyzji i kontroli treści podczas edycji lub personalizacji zapisanych nagrań wideo lub zdjęć; będą także mogli rysować i przesyłać odręcznie stworzone obrazy i notatki przez wiadomości tekstowe i elektroniczne oraz komunikator Samsung ChatON.

Rozszerzając możliwości wykorzystania GALAXY Note, Samsung planuje wprowadzić SDK dla rysika S Pen, aby umożliwić programistom opracowanie zupełnie nowych aplikacji i usług wykorzystujących jego funkcjonalność.

Najwyższa użyteczność, znakomite wyniki

Dwurdzeniowy procesor 1,4 GHz Cortex A9 i 1 GB pamięci RAM sprawia, że urządzenie jest wyjątkowo szybkie, a płynny w obsłudze interfejs użytkownika gwarantuje bezproblemową pracę. Szybkie połączenie sieciowe HSPA+ 21Mb/s daje sprawne i płynne przeglądanie stron internetowych także w technologii Flash. Co więcej, umożliwia to użytkownikom oglądanie online filmów w jakości HD lub kontakt ze znajomymi poprzez platformy gier online.

Samsung GALAXY Note ma również potencjał jako narzędzie dla dla firm. Partnerstwo z Juniper Networks zaowocowało klientem Junos Pulse SSL VPN, który zapewnia bezpieczny zdalny dostęp do firmowych zasobów sieciowych, umożliwiając dużym firmom i usługodawcom spełnić wysokie wymagania dotyczące bezpiecznego dostępu i autoryzacji, chroniąc dane firmowe dzięki scentralizowanej kontroli i zapewniając skuteczne wsparcie urządzeń osobistych pracowników. Dodatkowo rozbudowany klient poczty elektronicznej ActiveSync, szyfrowanie danych i możliwość zdalnego zarządzania urządzeniem tworzą z niego rozbudowane i bezpieczne przedłużenie biura.

Galaxy NOTE Galaxy NOTE

Dodaj komentarz