Iomega Helium Portable Hard Drive

Iomega, zaprezentowała stylowe, aluminiowe dyski przenośne USB 2.0 – Helium Portable Hard Drive. Urządzenia mieszczą się w kieszeni lub teczce i doskonale nadają się do współpracy z notebookami Mac.

„Kompaktowe dyski Iomega Helium Portable Hard Drive doskonale nadają się dla użytkowników, którzy często podróżują, osób zajmujących się projektowaniem oraz entuzjastów cyfrowych mediów, poszukujących stylowych urządzeń do przechowywania i współdzielenia danych oraz archiwizacji plików z komputerów Mac.” – powiedział Jonathan Huberman, president Iomega Corporation. „Nowe dyski Helium są kompatybilne z systemem Mac Lion OS i Time Machine oraz na tyle wytrzymałe, by znieść trudy podróży. Dyski zapewniają bezpieczeństwo danych i pozwalają automatycznie archiwizować zawartość.”

Iomega Helium Portable

Iomega Helium dostępne są w pojemnościach 500GB i 1TB. Dyski są fabrycznie formatowane w systemie HFS+ zapewniając kompatybilność z komputerami Mac od momentu włączenia. W przeciwieństwie do innych konkurencyjnych napędów, dyski Helium pozwalają na archiwizację plików z komputerów oraz przez Internet, pozwalają szyfrować dane i zawierają oprogramowane antywirusowe:

• Odporna, aluminiowa obudowa zapewnia odporność na uszkodzenia podczas podróży, zapewniając tym samym bezpieczeństwo danych.
• 256-bitowe szyfrowanie AES pozwala dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo danych.
• Kompletny zestaw oprogramowania dla Mac, zawiera roczną licencję aplikacji do ochrony korzystania z Internetu.

Iomega Helium Portable Hard Drive nie wymaga dodatkowego zasilania i jest sprzedawany z kablem USB 2.0.

Iomega Helium Portable

Użytkownicy dysków Iomega Helium otrzymują wszechstronne oprogramowanie Iomega Protection Suite dla komputerów Mac:
• Iomega® QuikProtect do ustalonej archiwizacji na poziomie plików.
• MozyHome™ Online Backup do archiwizacji danych wielkości do 2 GB przez Internet.
• Bezpłatną 12-miesięczną subskrypcję Trend Smart Surfing for Mac, umożliwiającą bezpieczne kupowanie, korzystanie z usług finansowych i przeglądanie Internetu, nie narażając się na ryzyko ataku mającego na celu kradzież tożsamości lub poufnych danych.

Dodaj komentarz