SAPPHIRE Radeon HD 6870 1GB DiRT3 Edition

SAPPHIRE Radeon HD 6870 1GB DiRT3 Edition jest fabrycznie szybszy od standardowego HD 6870. Częstotliwość rdzenia została podniesiona do wartości 920 MHz! Taktowanie 1GB pamięci GDDR5 wynosi 1050 MHz. Producent zastosował autorski system chłodzenia wykorzystujący rozbudowany radiator z rurkami cieplnymi oraz dwa niskoobrotowe 90-milimetrowe wentylatory. Dzięki wykorzystaniu cienkich łopatek udało się zmniejszyć o 10% prędkość obrotową przy zachowaniu identycznego przepływu powietrza, co skutecznie wycisza szum karty graficznej w czasie rozrywki 3D. Jednocześnie wydajność chłodzenia jest na tyle duża, że podkręcanie, nawet znaczne, nie będzie stanowiło problemu. Pomocnym w tym będzie program TriXX, który oprócz zwiększania wydajności pozwala na monitorowanie parametrów karty. Jak sama nazwa wskazuje w pudełku znajduje się kod na pełną wersję gry DiRT 3.

SAPPHIRE Radeon HD 6870 1GB DiRT3 Edition

Karta została wyposażona w dwa złącza DVI, jedno HDMI oraz dwa mini DisplaPort. W pudełku znajdują się przejściówki DVI -> D-sub oraz miniDP -> DisplayPort. Z dwoma wyjściami DVI, jednym HDMI i dwoma mini-DP SAPPHIRE Radeon HD 6870 DiRT3 Edition pozwala na podłączenie różnych konfiguracji Eyefinity liczących do czterech monitorów włącznie!

SAPPHIRE Radeon HD 6870 1GB DiRT3 Edition

Oczywiście, zunifikowane procesory strumieniowe można wykorzystać nie tylko do gier, ale i do aplikacji, które wykorzystują nowoczesne GPU, jak np. transkodowanie wideo, zaawansowane obliczenia OpenCL. Radeon HD 6870 dekoduje również sygnał H.264, odciążając procesor w czasie oglądania filmu, również tego na YouTube HD. Karta wyposażona została też w złącze HDMI 1.4a, dzięki czemu obsługuje też Blu-ray 3D!

SAPPHIRE Radeon HD 6870 1GB DiRT3 Edition

 
[table id=3 /]

Dodaj komentarz