Patent TRANSCENDa nagrodzony prestiżową nagrodą NICA

 

Firma Transcend zdobyła Srebrny Medal na National Invention and Creation Award 2011 – prestiżowym plebiscycie organizowanym przez Tajwańskie Biuro Własności Intelektualnej. Nagradzane w nim są najlepsze patenty złożone przez tajwańskie przedsiębiorstwa. Transcend został wyróżniony za specjalną technologię obiegu i dostępu do danych w pamięciach trwałych, w tym dyskach SSD.

Transcend

Opracowana przez Transcend technologia pozwala na zwiększenie szybkości odczytu danych oraz zwiększa ich bezpieczeństwo. Polega ona na tym, że główny kontroler dzieli przychodzące dane na wiele części i rozprowadza je po różnych blokach pamięci. Taka metoda wpływa pozytywnie na wydajność zapisu. Dodatkowo kontroler główny (lub subkontrolery) wykonuje kopie zapasowe podzielonych elementów i zapisuje je na wielu blokach, co pozwala na szybkie odzyskanie danych w razie błędów czy uszkodzeń.

Patent znalazł zastosowanie w obecnej linii dysków SSD Transcenda zarówno z segmentu konsumenckiego jak i przemysłowego.

Srebrny Medal NICA dołącza do wielu dotychczasowych wyróżnień za innowacje i styl, otrzymanych przez Transcend, dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu działu rozwoju tej firmy. Zaliczają się do nich m. in. niemiecka nagroda iF, Red Dot czy Złote i Srebrne Medale poprzednich edycji NICA.

Dodaj komentarz