Aspire 5253 z procesorami AMD Fusion

Nowe notebooki Acer Aspire 5253 zaspokajają potrzeby zarówno tych użytkowników, którzy poszukują przenośnego komputera o dużej wydajności, jak i oczekujących wspaniałej grafiki oraz rozrywki w rozdzielczości HD. Sercem tych laptopów są wydajne układy APU (Accelerated Processing Unit) z serii AMD E oraz technologia AMD Vision, umożliwiające płynne odtwarzanie filmów o rozdzielczości HD, w tym przesyłanych strumieniowo z Internetu, zapewniające moc obliczeniową potrzebną do efektywnej pracy z aplikacjami o dużych wymaganiach, obsługujące grafikę z DirectX 11, a także pozwalające na wydłużenie czasu pracy na baterii.


Aspire 5253

Notebooki z serii Aspire 5253 są wyposażone w konsolę Clear.fi, innowacyjny system umożliwiający łatwe udostępnianie multimediów między urządzeniami podłączonymi do sieci domowej. System ten może objąć zasięgiem cały dom. Clear.fi to rozwiązanie współpracujące z różnymi platformami, gotowe do użycia bezpośrednio po rozpakowaniu. Automatycznie wykrywa kompatybilne urządzenia podłączone do domowej sieci bezprzewodowej, a następnie umożliwia łatwe przesyłanie treści multimedialnych przy użyciu jednego interfejsu użytkownika.

Nowe notebooki Aspire są oferowane z wyświetlaczami o przekątnej 15,6’’. Są wyposażone w panel Acer CineCrystal™ o dużej rozdzielczości, podświetlany diodami LED, umożliwiający uzyskanie realistycznego obrazu o bogatych szczegółach. Format 16:9 oraz duża rozdzielczość obrazu sprawiają, że notebooki z serii Aspire 5253 doskonale nadają się do oglądania filmów, zarówno w domu, jak i w podróży. Ponadto, najnowsza wersja portu HDMI® umożliwia nie tylko wyświetlanie obrazu HD na większym ekranie, lecz również zapewnia obsługę bardzo dużych rozdzielczości, znacznie większych niż stosowana obecnie 1080p oraz jest wyposażona w oddzielny kanał Ethernet umożliwiający przesyłanie skonsolidowanego strumienia danych wraz z obrazem i dźwiękiem, pozwalając na pełne wykorzystanie możliwości urządzeń podłączanych do Internetu.

Acer Aspire 5253

Wydajne procesory zwiększają produktywność użytkownika, podczas gdy pamięć DDR3 gwarantuje szybkie reakcje systemu oraz płynną pracę wielozadaniową. Dysk twardy o dużej pojemności zapewnia natomiast mnóstwo miejsca do przechowywania cyfrowych archiwów użytkownika. Oprócz tego, czytnik kart pamięci daje możliwość łatwego przenoszenia i udostępniania plików.

Zestaw interfejsów pozwala na łatwy dostęp od Internetu oraz łączność ze światem. Łącze Acer InviLink 802.11a/b/g/n Wi-Fi CERTIFIED współpracująca z technologią Acer SignalUp zapewnia niezawodną łączność bezprzewodową, natomiast gigabitowa karta sieciowa gwarantuje bardzo szybkie i stabilne połączenie przewodowe. Opcjonalny interfejs Bluetooth 3.0 idealnie nadaje się do szybkiego i bezpiecznego przesyłania danych na małe odległości. Ponadto, wbudowana kamera internetowa Acer Crystal Eye o dużej rozdzielczości oraz mikrofon pozwalają na korzystanie z czatów wideo lub uczestniczenie w wideokonferencjach.

Acer Aspire 5253

Notebooki z serii Aspire 5253 mają przyjemny wygląd, który zawdzięczają poręcznym, opływowym kształtom oraz praktycznej teksturze, która chroni przed zarysowaniem i zapobiega powstawaniu odcisków palców. Dostępne są trzy wersje kolorystyczne: czarna, brązowa oraz czerwona, z podpórką na dłonie o pasującym odcieniu i wykończeniu, która jest atrakcyjnym akcentem. Klawiatura Acer FineTip ma duże klawisze, dzięki którym umożliwia łatwe, szybkie i bezbłędne pisanie, natomiast touchpad typu multigesture pozwala na komfortowe regulowanie powiększenia, nawigowanie oraz przeglądanie stron WWW bez użycia myszy.

Z myślą o ochronie środowiska naturalnego, w laptopach są stosowane materiały oraz technologie spełniające wymagania międzynarodowych norm pro-ekologicznych. Z tego powodu, notebooki wyposażono też w podświetlenie LED, zużywające mniej energii i zapewniające wyższą jakość obrazu, oraz energooszczędne procesory pozwalające na wydłużenie czasu pracy na baterii.Dostępna konfiguracja:
Aspire 5253 – matryca 15,6″, procesor AMD E-450, pamięć 4GB, dysk twardy 500GB, grafika HD6310, port HDMI, kamera 1.3Mpix, Windows 7 Home Premium, cena 1 739 zł brutto

Dodaj komentarz