Nowości od Apple

Wczorajsza prezentacja nowych produktów Apple to jedno z największych świąt w tegorocznym kalendarzu każdego fana firmy spod loga nadgryzionego jabłka. Wśród kilku nowości najważniejszą było zaprezentowanie kolejnego modelu popularnego Iphona – wbrew oczekiwaniom nie nazwanego 5, lecz 4S. Nowy Iphone 4S wygląda niemal tak samo jak poprzednik – jednak pozory mylą. Wymiary pozostałe te same – 115,2 x 58,6 x 9,3 mm, również przekątna wyświetlacza jest identyczna jak u poprzednika – 3,5”. Jednak wszystkie nowości kryją się wewnątrz obudowy. Najważniejszą z nich jest procesor – dwurdzeniowy A5, oraz nowy układ graficzny oferujący 5-krotnie wyższą wydajność. Zmiany również objęły moduł aparatu fotograficznego i kamery, który zyskał matrycę 8 megapikseli oraz możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p.iphone 4s

Premierę miała kolejna wersja systemu operacyjnego iOS 5. Oprócz kolejnych poprawek wydajności i bezpieczeństwa, zaprezentowano system rozpoznawania mowy o nazwie kodowej Siri. Umożliwi on sterowanie wszystkimi funkcjami telefonu za pomocą mowy, dodatkowo działając jako osobisty asystent – proste komendy głosowe wystarczą by wyszukać informacje o teatrze, najbliższej restauracji czy chociażby ustawić budzik. Możliwe jest też dyktowanie odpowiedzi na smsy czy e-maile.

Wszystkie te nowości pojawią się w sprzedaży w 3 etapach. Najpierw 14 października  – USA, Kanada, Australia, Wielka Brytania, Francji, Niemcy i Japonia. Następnie 28 października kolejne 22 państwa, niestety prócz Polski. W pozostałych krajach prawdopodobnie pojawi się dopiero w połowie grudnia. Przewidywana cena to 199$ przy 2 letniej umowie z operatorem.

Oprócz telefonu premierę miały nowe odtwarzacze z serii Ipod – kolejna generacja Ipoda Nano oraz Ipoda Toucha. Nano pojawi się w wersjach 8GB i 16GB w cenach odpowiednio 129$ i 149$. Nowy Touch z systemem iOS 5 ma być dostępny z pamięcią 8GB, 32Gb i 64GB za 199$, 299$ i 399$.

1 comment for “Nowości od Apple

Dodaj komentarz