6 medali dla Polaków w World Cyber Games

 

Przez 4 dni, pomiędzy 6 a 9 października, w Warszawskim Centrum EXPO XXI rywalizowało ze sobą prawie 300 najlepszych graczy w Europie. Podczas imprezy poznaliśmy zwycięzców polskich finałów World Cyber Games oraz mistrzów Europy w grach komputerowych, czyli triumfatorów Samsung Euro Championship. Polacy zdobyli 6 medali, z czego aż 3 złote!World Cyber Games

Reprezentacja Polski, która pojedzie do południowokoreańskiego Pusan na światowe finały World Cyber Games rozpoczynające się 8 grudnia, będzie liczyć 15 zawodników – dwie 5-osobowe drużyny oraz 5 zawodników w grach pojedynczych. W najpopularniejszej grze, Counter-Strike najlepsza okazała się drużyna AGAiN, niezwyciężona w Polsce od 2004 roku. W grze League of Legends reprezentować nas będzie drużyna Gameburg Team, która niespodziewanie pokonała w finale zespół Frag eXecutors. Podczas rywalizacji w StarCraft II niespodzianka goniła niespodziankę. W fazie grupowej odpadł m.in. jeden z faworytów – Tomasz „Tarson” Boroń. Jego nieobecność podczas rundy pucharowej wykorzystał najmłodszy w stawce, 19-letni Artur „Nerchio” Broch. Turniej w FIFĘ 11 zdominował faworyt, Bartosz „Homer” Piętka. W Asphalta 6 najlepszy okazał się Kamil „PLANET” Zalewski, co nie było niespodzianką. Z kolei w Tekkena 6 zwycięzcą został Adrian Szydłowski.


scena

Nasi reprezentanci świetnie wypadli także w Samsung Euro Championship, czyli mistrzostwach Europy, które rozpoczęły się od razu po zakończeniu polskich finałów WCG. Medale zdobyli: Kamil „PLANET” Zalewski (złoto) i Krzysztof „Krzychos” Jarnicki w Asphalt 6, Artur „Nerchio” Bloch w StarCraft II (srebro), Gameburg Team (złoto) i Frag eXecutors (srebro) w League of Legends. Złoty medal zdobyła także drużyna AGAiN, która zwyciężyła w grze Counter-Strike. Po niesamowicie emocjonującym finale i przy ogłuszającym dopingu, „złota piątka” pokonała zespół NaVi z Ukrainy. Zwycięzcy SEC w grach indywidualnych otrzymali po 3 000 dolarów, natomiast w grach drużynowych po 15 000 dolarów na drużynę. Polacy zwyciężyli także w klasyfikacji medalowej.


scena

Podczas 4 dni e-sportowej rywalizacji na gości EXPO XXI czekało wiele atrakcji. Zorganizowane zostały warsztaty prowadzone przez Europejską Akademię Gier, podczas której uczestnicy poznali podstawy programowania gier komputerowych. Imprezę odwiedzili także goście specjalni: Tomasz Kuchar, który zaprezentował swoje umiejętności w grze Forza 4, Krzysztof Golonka – mistrz świata w freestyle footballu oraz piłkarze Legii Warszawa, z którymi goście mogli mierzyć się w wirtualną rozgrywkę piłkarską.


strefa

Polskie finały World Cyber Games oraz Samsung Euro Championship odwiedziło 10 000 osób. Transmisję internetową przez 4 dni śledziło ponad 100 000 internatów z całej Europy! Pula nagród turnieju przekroczyła 100 000 dolarów, a do rywalizacji stanęło prawie 300 zawodników z 24 państw.

Dodaj komentarz