Podkładki pod laptopa od Cooler Master

Szybki postęp technologiczny, w ostatnich latach, w branży IT, zmienia nasze przyzwyczajenia. Komfort pracy i przystępna cena sprawiły, że większość ludzi przesiada się z komputerów stacjonarnych na laptopy. Nieustanna praca przez kilka godzin, przy niezbyt wydajnym chłodzeniu, wbudowanym w laptopie, obniża komfort pracy. Cooler Master proponuje rozwiązanie tego problemy poprzez zewnętrzne chłodzenie, w formie podkładek z serii NotePal.


 

Cooler Master NotePal Infinite Evo

Infinite Evo to przeznaczona dla laptopów podkładka chłodząca wyróżniająca się ciekawym, futurystycznym designem i co najważniejsze wysoką wydajnością w odprowadzaniu ciepła. Aluminiowa powierzchnia styku z laptopem w połączeniu z unikalną konstrukcją w kształcie litery U uzbrojoną w dwa wentylatory o średnicy 80 mm gwarantują komfortową pracę laptopa.


cooler master infinite evo

Podstawka została wyposażona w dwa turbinowe wentylatory o średnicy 80 mm, z płynną regulacją prędkości obrotów. Przy prędkości 1400 obr./min. zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza na poziomie 240 CFM, przy zaledwie 23 dB poziomie hałasu.


cooler master infinite evo

Oryginalny styl i doskonała jakość wykonania zwróciły moją uwagę na Infinite Evo już podczas rozpakowywania podstawki. Ciekawy wygląd zapewnił jej pozytywne pierwsze wrażenie, które notabene utrzymało się do końca testów. Podkładka wykonana z aluminium, tworzyw sztucznych i gumy sprawia wrażenie solidnej. Mocną stroną Infinite Evo jest ergonomia podstawki. Korzystając z niej na co dzień możemy liczyć na niesamowity komfort pracy zarówno podczas pisania jak i czytania.

Podkładka Cooler Master jest przeznaczona do laptopów o przekątnej ekranu od 12 do 17 cali. W praktyce jednak, używanie jej z małym laptopem nie jest zbyt wygodne. Osobiście wolałbym podkładkę lepiej dopasowaną do rozmiarów mojego laptopa.


Cooler Master NotePal Infinite EVO

Infinite Evo oferuje trzy portowy hub USB oraz ciekawy mechanizm ukrywania kabli. Zasilanie Infinite Evo przy pracy laptopa na baterii nie wpływa w istotny sposób na zmniejszenie czasu pracy, co świadczy o niskim poborze energii przez wbudowane wiatraki. Płynna regulacja prędkości obrotów wiatraków pozwala na dostosowanie wydajności podkładki do obciążenia laptopa.

  

Specyfikacja Notepal Infinite EVO
[table id=10 /]
 

Cooler Master NotePal U Stand

Cooler Master NotePal U Stand oprócz podstawowej funkcji chłodzenia laptopa, pomaga dodatkowo w zachowaniu prawidłowej postawy ciała podczas pracy, co zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się bólu szyi i nadgarstków. Podkładka została wyposażona w kilkustopniowy system regulacji kąta nachylenia blatu.


Cooler Master NotePal U Stand

Wymiary platformy 410 x 310 mm, pozwalają na pracę z laptopem o przekątnej ekranu do 17”. Powierzchnia styku podstawki z laptopem zrobiona jest ze szczotkowanego perforowanego aluminium, co zapewnia dobra cyrkulację powietrza i skuteczne odprowadzanie ciepła, przy zachowaniu estetyki wykonania. Obieg powietrza wymuszają dwa, montowane w dowolnym miejscu podkładki, wentylatory o średnicy 10 cm. Przy maksymalnej prędkości 1200 RPM przy znośnym poziomie hałasu, są bardzo wydajne.


Cooler Master NotePal U Stand

Cooler Master NotePal U Stand została wyposażona w trzyportowy hub USB oraz funkcjonalny system ułożenia i chowania kabli. Dodatkowe porty USB to bardzo przydatny dodatek, który pozwala przekształcić podkładkę w namiastkę stacji dokującej.


Cooler Master NotePal U Stand

Specyfikacja Notepal U Stand
[table id=11 /]
 
 

Podsumowanie

Wydajność komputerów, zgodnie z prawem Moore’a rośnie wykładniczo. Niestety ewolucja układów chłodzenia, stosowanych w laptopach przebiega znacznie wolniej. Staje się to widoczne szczególnie latem, kiedy to nasz sprzęt źle znosi panujące upały. Kompaktowe rozmiary nie idą w parze z wydajnością. Rozwiązaniem mogą być podkładki chłodzące, które zapewnią optymalne warunki pracy dla naszego laptopa w słoneczne dni.

Prezentowane powyżej podkładki znacznie się od siebie różnią zarówno konstrukcją, jak i potencjalnym zastosowaniem. NotePal Infinite Evo znakomicie nadaje się do pracy z laptopem na kolanach, czy podczas pracy na miękkiej powierzchni, która mogłaby zakryć otwory wentylacyjne. Natomiast Cooler Master NotePal U Stand, ze względu na regulowany kont platformy, jest lepszym rozwiązaniem do poprawy ergonomii pracy przy biurku.

 
Cooler Master Notepal Infinite EVO
+ ciekawy design
+ jakość wykonania
+ regulacja obrotów wentylatorów
– brak regulacji konta nachylenia
– relatywnie duża waga

mobo poleca

 
Cooler Master NotePal U Stand
+ regulacja nachylenia
+ jakość wykonania
– brak regulacji prędkości obrotów wentylatorów
– brak zatrzasków w mechanizmie regulacji konta nachylenia
 

2 comments for “Podkładki pod laptopa od Cooler Master

Dodaj komentarz