Monitory Acer S273HL i S243HL

 

Każde urządzenie można udoskonalić. Nawet jeśli mówimy o zdobywających nagrody, atrakcyjnych monitorach S3, które są bogato wyposażone i mają doskonałe parametry. Firma Acer właśnie zmodernizowała monitory S273HL i S243HL wyposażając je w panel o szerokim kącie widzenia.Acer S273HL

W przypadku monitorów LCD, kąt widzenia ma duże znaczenie, ponieważ najlepszą jakość obrazu uzyskuje się wtedy, gdy użytkownik siedzi bezpośrednio przed ekranem. Gdy przesuniemy się w bok, albo znajdziemy się powyżej lub poniżej poziomu ekranu, jakość obrazu może znacznie się pogorszyć: w szczególności pogarsza się widoczność szczegółów oraz maleje kontrast. Z tego powodu szeroki kąt widzenia odgrywa tak ważną rolę, zwłaszcza gdy wyświetlacz ma być odchylany lub obracany, jak również w przypadku konfiguracji z kilkoma monitorami.

Aby zwiększyć swobodę oraz komfort użytkowania, w monitorach z serii S3 zastosowano panel o kącie widzenia 178 stopni. Wyraźny obraz o bogatych szczegółach i wiernie odwzorowanych kolorach staje się widoczny dla większej liczby użytkowników znajdujących się w różnych miejscach, co pozwala na efektywniejszą pracę w zespole.

Monitory z serii Acer S3 są uosobieniem wyszukanego wzornictwa oraz najwyższej wydajności. Oprócz szerokiego kąta widzenia, cechują się bardzo krótkim czasem reakcji, ogromnym współczynnikiem kontrastu (100 000 000:1), mają rozdzielczość Full HD oraz są wyposażone w dwa wejścia HDMI.

Ze względu na bardzo małą grubość, tylko 14,8 mm (model S243HL) lub 21 mm (model S273HL), monitory mają minimalistyczny, profesjonalny wygląd. Ekran monitora jest otoczony klasyczną, czarną ramą i zamocowany na asymetrycznej podstawie. Gustowny i prosty wygląd jest uwydatniony przez cylindryczny zawias z tyłu obudowy oraz podstawę w kształcie litery „L”, która przy włączonym zasilaniu jest delikatnie podświetlona niebieską diodą LED. Postawa o wyjątkowym kształcie nadaje monitorowi charakterystyczny wygląd oraz jest bardzo praktyczna, ponieważ można na niej łatwo położyć klawiaturę i zaoszczędzić cenne miejsce na biurku. Oprócz tego, w podstawie znajdują się głośniki, które dodatkowo zwiększają funkcjonalność monitora.

Dodaj komentarz