Radeon HD 6970 cichy? Z pakietem 2 wentylatorów od Sapphire już tak.

SAPPHIRE przedstawia nową wersję Radeona HD 6970, który został wyposażony w dwa ciche wentylatory, co sprawia że karta jest nieporównywalnie cichsza od konstrukcji referencyjnej. Dla zapalonych overclockerów przygotowano specjalny pakiet.

SAPPHIRE Radeon HD 6970 2GB Dual Fanto, jak sama nazwa wskazuje, wyposażony w dwa 90-milimetrowe wentylatory najszybszy jednordzeniowy układ obecnie oferowany przez AMD. Jest to system, który doskonale sprawdził się w kartach z serii HD 6870 oraz HD 6950. Zapewnia on cichą pracę karty oraz wyższy potencjał podkręcania. Dzięki zastosowaniu specjalnych, cienkich łopatek udało się zmniejszyć o 10% liczbę obrotów przy zachowaniu identycznego samego przepływu powietrza.

Dwa BIOS-y w przypadku tej karty pełnią, obok standardowej zabezpieczającej, szczególną funkcję z której będą zadowoleni użytkownicy podkręcający swoje karty graficzne. Po przełączeniu na drugi BIOS wzrasta napięcie zasilające rdzeń do 1,2 V oraz prędkość obrotowa wentylatorów zwiększa się z 25 do 50%. Daje to bardzo duże pole do manewru overclockerom, którzy nie muszą już ręcznie zmieniać tych parametrów. Do podkręcania idealnie nadaje się program TriXX, który można ściągnąć ze strony internetowej Sapphire.

Karta została wyposażona w dwa złącza DVI-D, jedno HDMI oraz dwa mini DisplayPort. W pudełku znajdują się przejściówki DVI -> D-sub, HDMI -> DVI oraz miniDP -> DisplayPort. Z dwoma wyjściami DVI, jednym HDMI i dwoma mini-DP SAPPHIRE Radeon HD 6970 Dual Fan pozwala na podłączenie różnych konfiguracji Eyefinity liczących do czterech monitorów włącznie!

Oczywiście, zunifikowane procesory strumieniowe można wykorzystać nie tylko do gier, ale i do aplikacji, które wykorzystują nowoczesne GPU, jak np. transkodowanie wideo czy zaawansowane obliczenia OpenCL. Radeon HD 6970 dekoduje również sygnał H.264, odciążając procesor w czasie oglądania filmu, również tego na YouTube HD. Karta wyposażona została też w złącze HDMI 1.4a, dzięki czemu obsługuje też Blu-ray 3D!

Specyfikacja:

 

Model SAPPHIRE HD 6970 Dual Fan
Procesor graficzny: Radeon™ HD 6970
Zegar procesora graficznego (MHz): 880 MHz
Zegar pamięci (MHz): 1375 MHz
Liczba procesorów strumieniowych: 1536 SP
Pamięć: 2 GB GDDR5
System chłodzenia: Dwuslotowy, dwa 90-mm wentylatory
Magistrala: PCI Express x16, wersja 2.0
Wyjścia: 2x DVI-D, 2x mini-DP i HDMI
Dodatki: – Instrukcja instalacji

– Płyta CD ze sterownikami

– Adapter DVI -> VGA

– Adapter HDMI -> DVI

– Adapter mini-DP -> DP

– Kabel HDMI 1,8m

– Przejściówki do zasilania

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena  detaliczna brutto dla końcowego odbiorcy wynosi 1500 złotych. Karta objęta jest dwuletnią gwarancją producenta.

Dodaj komentarz