iF Product Design Award 2012 dla polskiego studia wzornictwa Mindsailors za Ezio Plug&Sign

Projekt inteligentnego tokena autoryzującego Ezio Plug&Sign, zaprojektowany przez poznańskie studio wzornictwa Mindsailors, otrzymał prestiżową nagrodę w konkursie wzornictwa – iF Product Design Award 2012. Jest to trzecia nagroda tego typu przyznana Mindsailors w ciągu ostatnich kilku lat. W poprzednich edycjach „iF Product Design Award ” nagrodzone zostały projekty Sly’d (2008) oraz Z-drive (2009.

„Jesteśmy szczęśliwi ze zdobycia tej prestiżowej nagrody, która potwierdza nasze zaangażowanie i wysokie standardy, jakimi kierujemy się podczas tworzenia innowacyjnych produktów we współpracy z naszymi klientami.” – podkreślają założyciele i współwłaściciele studia Michał Bonikowski i Rafał Piłat. „Jednocześnie cieszymy się, że tak prestiżowy klient, jakim bez wątpienia jest firma Gemalto, dostrzegł w nas partnerów godnych zaufania i powierzył nam zadanie stworzenia takiego projektu.” – dodają.

Ezio Plug&Sign to unikalne i autorskie rozwiązanie, rozwijane przez Gemalto z myślą o prostej i bezpiecznej bankowości elektronicznej. Łączy w sobie nowoczesną formę pamięci flash USB wraz z inteligentną kartą Infrastruktury Klucza Publicznego (PKI). Urządzenie to, stworzone z myślą o konsumentach, znacząco przyspiesza wykonywanie wszelkich czynności związanych z dostępem i autoryzacją operacji bankowych. Zapewnia ono nie tylko pełne bezpieczeństwo podczas korzystania ze stron bankowości elektronicznej (przeglądanie stron w tzw. „Bezpiecznej Strefie”), pozwala także na świadczenie rozbudowanego pakietu dodatkowych usług takich jak bezpieczne zarządzanie kontem czy wykonywanie transakcji, również na platformach, na których naruszona została integralność bezpieczeństwa. Na chwilą obecną urządzenie dostępne będzie na rynku amerykańskim.

iF Product Design Award to ustanowione w roku 1953 doroczne wyróżnienie należące do najważniejszych światowych nagród w dziedzinie wzornictwa. Obecnie jest to jeden z największych konkursów wzornictwa przemysłowego na świecie. Do nagrody 2012 roku zgłoszonych zostało 2 923 produktów wśród 16 różnych kategorii. Głównym kryterium w przyznawaniu nagrody iF Product Design jest wygląd, jakość wykonania oraz wysoki poziom innowacyjności.

Mindsailors (http://www.mindsailors.com) to wielokrotnie nagradzane, studio wzornictwa przemysłowego skupiające utalentowanych projektantów i specjalistów wzornictwa. Obecne na polskim rynku od 6 lat, studio specjalizuje się w kompleksowym projektowaniu i przygotowaniu do produkcji produktów m.in.: elektroniki konsumenckiej, mebli, elementów wyposażenia wnętrz, prototypowaniu oraz produkcji wysoko i niskonakładowej.

Dodaj komentarz