Monitory Philips MODA wyróżnione prestiżową nagrodą iF product design award

Seria MODA monitorów domowych marki Philips została uhonorowana prestiżową nagrodą iF product design award 2012 – informuje firma MMD, odpowiedzialna za produkcję oraz sprzedaż monitorów LCD marki Philips. Wyróżnienie to przyznawane jest produktom cechującym się najlepszym wzornictwem we wszystkich jego aspektach: od konstrukcji produktu, doboru materiałów, po ergonomię i wpływ na środowisko.

O wyróżnienie iF product design award 2012 ubiegało się 1605 uczestników z 48 krajów, którzy złożyli łącznie 4322 zgłoszenia. Wyboru najlepszych projektów dokonało międzynarodowe jury, składające się z 44 ekspertów w dziedzinie wzornictwa. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 10 lutego 2012 roku w Monachium, a wszystkie wyróżnione produkty zaprezentowane zostaną na wystawach w Hanowerze i Hamburgu.

„Połączenie w monitorach MODA unikalnego wzornictwa z  wydajnością,  spotkało się z licznymi wyrazami uznania ze strony naszych klientów” – powiedział Thomas Schade, Vice Prezydent MMD w Europie. “Wyróżnienie przyznane przez IF dodatkowo potwierdza nasze zaangażowanie w tworzenie innowacyjnego designu.”

Seria MODA składa się z dwóch modeli: 23.6-calowego monitora Philips 248C3 oraz 21.5-calowego 228C3, przeznaczonych dla użytkowników domowych. Cienka obudowa monitorów w dwóch połyskujących odcieniach: czarnym z przodu i białym z tyłu oraz stabilna, lśniąca podstawa z odlewanego aluminium łączą w sobie ergonomię i design. Te eleganckie i stylowe monitory od kilku miesięcy dostępne są także na polskim rynku.

Monitory Philips MODA wyświetlają obraz o rozdzielczości 1920×1080 pikseli i zapewniają szerokie kąty widzenia: 170° (w poziomie), 160° (w pionie). Dzięki technologii SmartContrast osiągają dynamiczną wartość kontrastu równą 20 000 000:1, zapewniając głęboką czerń i bogactwo szczegółów. Interfejs HDMI umożliwia wyświetlanie obrazu 16:9 Full HD 1080p, a praktyczny przełącznik pozwala na wygodne przechodzenie między formatem szerokoekranowym i tradycyjnym 4:3. Czas reakcji monitorów, wynoszący zaledwie 2 ms (GtG) zostanie szczególnie doceniony przez użytkowników podczas grania czy oglądania filmów akcji.

Możliwość sterowania za pomocą reagujących na dotyk ikon oraz autorskie funkcje, takie jak SmartImage, SmartKolor i SmartTxt, optymalizujące jakość obrazu w zależności od tego, czym zajmuje się w danym momencie użytkownik, ułatwiają korzystanie z monitorów z serii MODA.

Monitory Philips 228C3 oraz 248C3 wyposażone są w dwa gniazda HDMI i jedno VGA.  Dedykowana dotykowa ikona na obudowie monitora umożliwia wygodne przełączanie źródeł sygnału bez potrzebny odpinania kabli.

Producent położył duży nacisk na aspekty ekologiczne. W monitorach zastosowano podświetlenie diodami W-LED, dzięki czemu są one wolne od rtęci, począwszy od procesu produkcji, aż po jego utylizację. Na szczególną uwagę zasługuje energooszczędność monitorów potwierdzona certyfikatem EnergyStar 5,0.

Dodaj komentarz