Obudowa na dysk ZALMAN VE300 z USB 3.0

W ofercie ZALMANA pojawiła się nowa wersja kieszeni na dyski 2.5” – ZM-VE300, zapewniająca transfer danych dochodzący do 5Gb/s w trybie USB 3.0, posiadająca proste w obsłudze menu oraz efektownie prezentująca się na biurku.
Model ZM-VE300, dzięki nowoczesnemu interfejsowi USB 3.0, pod względem wydajności dziesięciokrotnie przewyższa swojego poprzednika ZM-VE200. Dodatkowo przycisk One Touch Backup & Safe Removal zapewnia łatwe kopiowanie plików do wskazanego przez użytkownika folderu (funkcja One Touch Backup), a przytrzymanie przycisku przez 3 sek. umożliwia bezpieczne i szybkie wyłączanie urządzenia, bez obawy o uszkodzenie plików (funkcja Safe Removal).Zalman ZM VE300

ZM-VE300 może również spełniać rolę dysku wirtualnego, częściowo zastępującego napęd CD-ROM, DVD-ROM lub Blu-Ray. To ważna informacja dla osób często przenoszących i używających poza domem pliki obrazów .iso, których odczyt dla kieszeni ZALMANA nie stanowi problemu. Wykorzystując ZM-VE300 użytkownik może w łatwy sposób instalować na PC gry, programy czy nawet system operacyjny z plików .iso, magazynowanych na dysku zewnętrznym 2,5”.

Menu kieszeni ZM-VE300 zostało zaprogramowane tak, by z jego obsługą poradziły sobie również osoby, które po raz pierwszy korzystają z tego typu urządzenia. Podświetlany wyświetlacz umożliwia łatwą nawigację po interfejsie nawet w ciemnościach.

Zastosowany materiał ma zapewniać skuteczniejsze oddawanie ciepła podczas długotrwałej pracy dysku.

Urządzenie jest niewielkich rozmiarów i nie wymaga dodatkowego zasilania z sieci.
W celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas przenoszenia, kieszeń wraz
z dyskiem możemy schować do etui, dołączonego do zestawu.

ZALMAN VE300 uzyskuje gotowość do pracy w chwili podłączenia go do portu USB w komputerze PC (Plug & Play). Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania, a zawarty w zestawie śrubokręt sprawia, że do montażu i demontażu dysków nie jest konieczny własny zestaw narzędzi.

Wydajna kieszeń od ZALMANA wspiera dyski w interfejsach SATA I i II.

Dodaj komentarz