VTX3D HD 7970 – hi-endowa karta graficzna

VERTEX3D producent kart graficznych opartych o rozwiązania AMD, zaprezentował na Tajwanie nową rodzinę kart graficznych serii HD7900. Pierwszą kartą z tej serii jest VTX3D HD7970. Karta ta posiada najnowszą magistralę PCI Express 3.0, oferującą dwukrotnie wyższą przepustowość w porównaniu do poprzedniej generacji. Ulepszona wersja DirectX 11.1 zwiększa się szybkość teselacji i DirectCompute, co przekłada się na wyjątkową wydajność gier.VTX3D HD 7970

Nowa architektura
VTX3D HD7970 posiada 3GB GDDR5 taktowanych zegarem 1375MHz a rdzeń jest taktowany z prędkością 925MHz. Nowy GPU zbudowany jest technologii 28nm. Architektura AMD GCN pozwala uzyskać więcej mocy przetwarzania co przekłada się na między innymi większą prędkość w grach deklasując swoich rywali.

Innowacyjna technologia
VTX3D HD7970 wspiera najnowsze technologię AMD. AMD PowerTune dynamicznie przydziela dostępną moc do poszczególnych elementów GPU, steruje też jego taktowaniem maksymalizując wydajności pracy. VTX3D HD7970 wspiera także technologię Eyefinity, zapewniając równoczesną obsługę wielu niezależnych monitorów, oferuje innowacyjne możliwości wyświetlania grafiki, ogromną przestrzeń roboczą i niezwykle wciągające, panoramiczne środowisko wizualne dla najlepszych wrażeń. Ponadto, HD7970 wspiera technologię AMD HD3D, która pozwala na oglądanie filmów 3D w jakości Blu-Ray oraz granie w trójwymiarowe gry. Warto wspomnieć, że HD 7970 zawiera nową technologię o nazwie ZeroCore Power, która wpływa korzystnie na pobór mocy karty graficznej w stanie spoczynku. Nowe Radeony z serii HD 7000 będą mogły dzięki jej implementacji obniżyć pobór mocy nawet do 15W podczas spoczynku i do 3W gdy nasz monitor wejdzie w stan uśpienia i się wyłączy, wtedy karta graficzna odłączy wiatrak, aby osiągnąć tak niski pobór. Na koniec karta wspiera technologię AMD Accelerated Parallel Processing (APP), która umożliwia wykorzystanie mocy drzemiącej w procesorach graficznych, współpracującej z procesorami x86, w celu akceleracji wielu aplikacji w zastosowaniach innych, niż graficzne. Pozwala to na wykonywanie skomplikowanych obliczeń o wiele szybciej, aniżeli tradycyjnie.

Karty graficzne objęte są 24 miesięczną gwarancją.

Dodaj komentarz