Epson: 7 projektorów o jasności 7-10 tys. lumenów

Nowa seria wysokiej jasności projektorów 3LCD o rozdzielczości XGA, WXGA i WUXGA, z wymiennymi obiektywami, transmisją obrazu za pośrednictwem Wi-Fi, wyświetlaniem obrazu bezpośrednio z iPhone, iPhod i iPad, dużym zakresem funkcji Lens Shift w pionie i poziomie oraz złączem SDI.

Podczas targów ISE w Amsterdamie firma Epson przedstawiła swój pierwszy model projektora o jasności 10 tys. lumenów zaprojektowany do pracy w dużych pomieszczeniach. Urządzenie należy do nowej serii, w której skład wchodzi siedem wyjątkowo nowoczesnych modeli stworzonych przez światowego lidera w produkcji projektorów[1]). Oferują one najwyższą jasność oraz wyjątkowo zaawansowane funkcje. Nowa seria urządzeń obejmuje wyposażone w nowoczesne funkcje projektory o jasności od 7 tys. lumenów wzwyż i rozdzielczości od XGA do WUXGA.

Seria obejmuje urządzenia w dwóch kolorach: czarnym i białym. Białe modele przeznaczone są dla szeroko rozumianej administracji, placówek edukacyjnych i biznesu do stosowania w salach audytoryjnych, muzeach oraz przestrzeniach konferencyjnych i wystawowych. Modele czarne przeznaczone są do wynajmu i najlepiej sprawdzą się w salach kinowych i koncertowych, a także w przypadku firm organizujących konferencje i różnego rodzaju imprezy.

Projektory zapewniają wyjątkową swobodę, ponieważ można stosować w nich wszystkie istniejące obiektywy firmy Epson. Łączność Wi-Fi oraz współpraca z iPhonem, iPadem i iPodem Touch po zainstalowaniu powszechnie dostępnej aplikacji Epson dla systemu iOS w połączeniu z szerokim zakresem przesunięcia obiektywu w poziomie i w pionie pozwalają (funkcja Lens Shift) na łatwą integrację urządzeń z dowolnym środowiskiem projekcyjnym.

Frédéric Haton, starszy menedżer ds. projektorów w Epson Europe, powiedział : „Nowe projektory oferują użytkownikom jeszcze większą wszechstronność, ponieważ posiadają liczne funkcje przydatne zarówno przy użytkowaniu stacjonarnym, jak i w przypadku wynajmu. Po raz pierwszy oferują one wbudowaną funkcję Edge Blending, umożliwiającą jednoczesne korzystanie z nawet czterech projektorów ustawionych w poziomie i dwóch w pionie. Użytkownik sam wybiera jedną z czterech krawędzi obrazu do połączenia oraz szerokość pokrycia, nawet do 45 procent wysokości lub szerokości ekranu. Można też regulować poziom czerni (zarówno jasność, jak i kolor), nasycenie obrazu oraz inne parametry, aby zminimalizować widoczność obszaru połączenia”.

Kolejnym istotnym dodatkiem – po raz pierwszy – dostępnym w nowych urządzeniach jest gniazdo SDI, umożliwiające transmisję w jakości HD np. sygnału telewizyjnego. Funkcja podwyższonej rozdzielczości i tryb interpolacji klatek firmy Epson zapewniają każdorazowo płynną projekcję w wysokiej jakości, nawet przy bardzo dynamicznych, ruchomych obrazach.

Ponadto technologia punktowej korekcji obrazu (ang. Point Correction) w połączeniu z funkcją korekcji krzywizny (ang. Arch Correction) umożliwia uzyskanie wysokiej jakości obrazu na nierównych ekranach. Sześć wbudowanych obrazów testowych umożliwia prostą kalibrację obrazu, w tym jego odcienia, barwy i kształtu. Oprogramowanie EasyMP firmy Epson oferuje funkcję dzielenia obrazu, projekcję z kilku komputerów, bezprzewodowe przesyłanie sygnału wideo oraz wiele innych udogodnień.

Technologia 3LCD firmy Epson zapewnia naturalną i wierną reprodukcję kolorów oraz taką samą, wysoką jasność światła białego i barwnego, gwarantującą obraz najwyższej jakości.

Modele EB-Z8450WU i EB-Z8455WU będą dostępne od marca 2012 r. Modele EB-Z10000, EB-Z10005 i EB-Z8150 będą dostępne od kwietnia 2012 r. Modele EB-Z8350W i EB-Z8355W będą dostępne od czerwca 2012 r. Ceny projektorów nie są jeszcze znane.

Dodaj komentarz