Nowe modele modemów 3G od Media-Tech

Rynek mobilnych rozwiązań dających pełny dostęp do internetu cały czas się rozszerza. W ostatnich dniach pojawiły się na nim dwa nowe modele modemów 3G stworzone przez firmę Media-Tech. Pierwszy z nich to 3G HSDPA MODEM USB MT4210.

Ten model dedykowany jest dla standardowych wykorzystań bezprzewodowego modemu z interfejsem USB.  W zależności od lokalizacji w jakiej się znajduje, modem pracuje w standardzie HSDPA, UMTS, EDGE lub GPRS . Umożliwia szybki dostęp do internetu, a co więcej jego obsługa jest intuicyjna i nie powinna sprawiać nikomu większych kłopotów. Problemem nie powinna też być kompatybilność urządzenia z systemem operacyjnym. Modem MT4210 współpracuje z systemami operacyjnymi Microsoft Windows XP, Vista oraz Windows 7.

Drugi z proponowanych przez firmę Media-Tech modeli to 3G HSPA MULTIMODEM USB.

3G HSPA  MULTIMODEM USB

Ten model posiada nieco większe możliwości. Przede wszystkim może być używany nie tylko do łączenia się z siecią, ale także jako przenośna pamięć. Wszystko dzięki wbudowanemu czytnikowi  kart T-flash. Ponadto korzystając z tego modelu urządzenia, użytkownik ma szersze pole manewru w kwestii systemu operacyjnego. Może bez problemu korzystać z np. z systemu Android co pozwala podłączać modem nie tylko do komputera, ale również telefonu komórkowego czy tabletu.

Jeśli chodzi o zakres prędkości transferu danych, modem MT4211 pozwala na pobieranie danych z maksymalną prędkością do 7.2 Mbps w technologii HSDPA oraz na wysyłanie ich z prędkością do 5.76 Mbps. Obydwa przedstawione modele nie posiadają blokady simlock, co jest dużym plusem dla łatwości eksploatacji. Oba również instalują oprogramowanie z pamięci wewnętrznej  urządzenia, po podłączeniu do portu USB.

Nowe produkty firmy Media-Tech wydają się być przyjazne dla “szarego Kowalskiego”, który potrzebuje dostępu do internetu w różnych miejscach i sytuacjach. Czy w rzeczywistości zdobędą uznanie użytkowników, a firma zyska nowych zadowolonych klientów pokaże czas.

Dodaj komentarz