Czterordzeniowe procesory NVIDIA w nowych smartfonach HTC One X

Firma NVIDIA poinformowała dziś, że nowy telefon HTC One™ X zaprezentowany na targach Mobile World Congress został wyposażony w procesor mobilny NVIDIA® Tegra® 3, który jest jedynym układem czterordzeniowym opartym na architekturze 4-PLUS-1™. Smartfon ten jest pierwszym owocem współpracy obu firm. Procesor NVIDIA Tegra 3 został oparty na wyjątkowej czterordzeniowej architekturze 4‑PLUS‑1 zapewniającej wysoką wydajność i wyjątkowo długi czas pracy na akumulatorze. Nowy układ został wyposażony w mechanizm zarządzania mocą obliczeniową, który włącza kolejne rdzenie w momencie, gdy dane zadanie potrzebuje większej wydajności. Jeśli urządzenie nie jest mocno obciążone lub pracuje w trybie aktywnego stanu gotowości, jego procesor korzysta wyłącznie z piątego, energooszczędnego rdzenia.

Zawarty w układzie Tegra 3 dwunastordzeniowy procesor graficzny pozwala na uruchamianie gier konsolowej jakości, a także zawiera niespotykane dotychczas w smartfonach funkcje obsługi filmów w wysokiej rozdzielczości (HD 1080p). „Smartfon HTC One X z układem Tegra 3 dostarcza takich wrażeń, że użytkownicy z pewnością go pokochają”, twierdzi Kouji Kodera, dyrektor generalny ds. produktów w firmie HTC. „Wiedzieliśmy, że nasz następny supertelefon będzie fantastycznym urządzeniem. Dlatego postawiliśmy na współpracę z firmą NVIDIA.”

„Firma HTC szybko stała się jednym z najbardziej innowacyjnych producentów mobilnych urządzeń”, twierdzi Michael Rayfield, dyrektor generalny ds. urządzeń mobilnych w firmie NVIDIA. „HTC One X stanowi przykład doskonałego produktu stworzonego przez jednego z najlepszych producentów telefonów na świecie.”

Dodaj komentarz