Iomega ułatwia małym i średnim firmom przechowywanie danych w chmurze z wykorzystaniem usług firm trzecich

Iomega, będąca własnością EMC, międzynarodowy lider ochrony danych, zaprezentowała nową funkcjonalność urządzeń Iomega polegającą na integracji z usługami EMC Atmos™. Technologie chmurowe stają się dostępne dla wielu mniejszych organizacji, które mogą skorzystać z technologii EMC Atmos w celu współdzielenia i ochrony danych w chmurze. Integracja z Atmos zapewnia dostęp do dowolnej infrastruktury chmurowej na świecie, korzystającej z tej technologii.

Najnowsza rodzina macierzy sieciowych Iomega® StorCenter™ PX Server Class Series  korzysta z najnowszego oprogramowania EMC® LifeLine™, w którego skład wchodzi aplikacja kliencka Atmos Connector. W połączeniu z usługami dostawców środowisk chmurowych, aplikacja Atmos Connector pozwala użytkownikowi kopiować dane z pamięci masowych Iomega StorCenter bezpośrednio do chmury korzystającej z technologii Atmos. Po zapisaniu danych w chmurze mogą one stanowić archiwum bezpieczeństwa w przypadku awarii. Klienci mogą mieć dostęp do swoich danych z więcej niż jednej lokalizacji, co ułatwia przenoszenie i współdzielenie danych.

Technologia EMC Atmos została zaprojektowana w celu zapewnienia zaawansowanych i wydajnych mechanizmów zarządzania zasobami rozproszonymi w chmurze dla dużych środowisk przechowywania danych. Dostawcy usług i przedsiębiorstwa mogą niezwykle szybko implementować nowe usługi dzięki technologii Atmos i oprogramowaniu Atmos Cloud Delivery Platform, służącemu do zarządzania usługami przechowywania danych w chmurze z technologią Atmos. Komercyjne usługi przechowywania danych w chmurze są szczególnie ważne dla biznesowych użytkowników pamięci masowych Iomega.

Technologia EMC Atmos wykorzystywana jest przez ponad 35 dostawców usług, którzy oferują usługi chmurowe w ponad 65 lokalizacjach na całym świcie. „Dzięki integracji aplikacji Atmos Connector z macierzami Iomega firma zajmuje czołową pozycję dostawcy technologii chmurowych dla małych i średnich przedsiębiorstw, oddziałów firm i rozproszonych przedsiębiorstw.” – powiedział  Mike Nikzad, chief operating officer w Iomega Corporation. „Atmos Connector zapewnia niezbędne funkcje dla użytkowników, którzy rozumieją wartość usług chmurowych, oferowanych przez firmy trzecie, w połączeniu z dostępnymi sieciowymi pamięciami masowymi w rodzaju nagradzanej rodziny produktów Iomega StorCenter.”

 

„Wiele najbardziej znamienitych firm oferujących komercyjne usługi w chmurze wybrało technologię EMC Atmos do obsługi i zarządzania chmurą, a także dostarczania innowacyjnych usług.” – powiedział Mike Feinberg, general manager Cloud Infrastructure Group w EMC. „Atmos Connector rozszerza możliwości tworzenia innowacyjnych usług chmurowych zapewniając  większe zyski z usług”.

Firma AT&T, dostawca usług chmurowych Iomega w USA,  wykorzystuje technologię Atmos w rozwiązaniach korporacyjnych „AT&T Synaptic Storage as a Service™”. Rozwiązania firmy Iomega pozwalają klientom bezproblemowo wykorzystać możliwości oferowanych przez AT&T, takich jak współdzielenie danych w rożnych lokalizacjach oraz ochrona danych w przypadku  awarii.

„Wraz z rozwojem działalności biznesowej z reguły rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń na dane.” – powiedział Gregg Sexton, director of product management w AT&T Business Solutions. „Nowe funkcje produktów Iomega umożliwiają klientom firmy Iomega i AT&T proste konfigurowanie i poszerzanie przestrzeni na dane przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa, niezawodności i wydajności usług chmurowych oferowanych przez AT&T.”

W regionie Azji i Pacyfiku publiczne usługi obliczeniowe i archiwizacyjne w chmurze oferuje australijska firma Ninefold. Firma oferuje lokalne wsparcie techniczne oraz szybki czas reakcji w razie problemów. Dzięki temu klienci Ninefold mogą szybko skorzystać z wirtualnych serwerów i przestrzeni na dane dostosowując dynamicznie rozwiązania do potrzeb.

 

„Funkcjonalność Atmos zawarta w najnowszym oprogramowaniu LifeLine od Iomega jest niezwykle przydatnym narzędziem, pomagającym użytkownikom korzystać z możliwości publicznej chmury firmy Ninefold.” – powiedział Brian Goodman-Jones, Technology & Innovation w fimie Ninefold z Sydney w Australii. „Korzystając z macierzy sieciowych Iomega użytkownicy mogą w prosty sposób zapisywać i pobierać kluczowe pliki w chmurze Ninefold, chroniąc i archiwizując cenne dane.”

W Europie firma Redstor oferuje usługi przechowywania danych od 1998 roku. Jest też czołowym dostawcą usług archiwizacji danych w chmurze dla instytucji edukacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii, oferując platformy internetowe od 2005 r.

„Duża liczba resellerów produktów Iomega ułatwia użytkownikom korzystanie z rozwiązań chmurowych firmy Redstor.” – powiedział Paul Evans, Managing Director  w Redstor. „Macierze sieciowe Iomega mogą współpracować z usługami Redstor zaraz po wyjęciu z pudełka. Użytkownik musi jedynie podać dane konta wpisując je w parametrach macierzy Iomega i może przesyłać pliki do chmury Redstor w celu współdzielenia i ochrony ważnych informacji.”

Produkty sieciowe Iomega StorCenter

Portfolio produktów sieciowych Iomega składa się zarówno z prostych modeli – jak najnowszy jednodyskowy Iomega® EZ Media & Backup Center z dyskiem o pojemności 3TB; dwudyskowych modeli wolnostojących Iomega® StorCenter™ ix2 (w wersji bezdyskowej lub o łącznej pojemności do 6TB); czterodyskowych modeli wolnostojących Iomega® StorCenter ix4 o pojemności do 12 TB, aż po najbardziej zaawansowane modele Iomega® StorCenter™ PX Server Class Series w wersji wolnostojącej lub do montażu w szafach rackowych.

Iomega® StorCenter™ px4-300d wykorzystuje cztery kieszenie na dyski twarde i może pomieścić łącznie 12 TB danych; Iomega® StorCenter™ px6-300d wykorzystuje sześć kieszeni na dyski o łącznej pojemności 18TB. Oba modele dostępne są w wersji bezdyskowej, częściowo lub w pełni wyposażonej. Kieszenie mogą pomieścić zarówno dyski formatu 3,5 jak i 2,5 cala oraz  napędy SSD wykorzystywane w aplikacjach wymagających najwyższej wydajności.

Macierz sieciowa do montażu w szafach rackowych o łącznej pojemności 12 TB – Iomega® StorCenter™ px4-300r Network Storage Array Server Class Series – wykorzystuje cztery kieszenie na dyski twarde lub napędy SSD. Macierz px4-300r oferowana jest w formacie 1U i może być sprzedawana w wersji bezdyskowej lub wypełnionej dyskami twardymi lub SSD. Flagowy model do szaf rackowych Iomega® StorCenter™ px12-350r Network Storage Array Server Class Series, zawiera dwanaście kieszeni o łącznej pojemności od 4 TB do 36 TB i produkowany jest w formacie 2U.

Dostępność

Oprogramowanie EMC LifeLine Atmos Connector dostępne jest z nowymi macierzami Iomega® StorCenter™ PX Server Class Series oraz  Iomega StorCenter™ ix2 z systemem LifeLine release 3.2 lub nowszymi. Usługi korzystające z technologii Atmos dostępne są u szeregu dostawców na całym świecie.

 

Dodaj komentarz