Nowe mobilne projektory Epson EB-17xx z Wi-Fi

Pragnąc ułatwić prowadzenie mobilnych prezentacji biznesowych, firma Epson, wiodący światowy producent projektorów ostatniej dekady[1], wprowadziła na rynek cztery nowe modele dla często podróżujących przedstawicieli handlowych oraz innych pracowników wykorzystujących projektory w ramach swojej codziennej pracy: EB-1776W, EB-1771W, EB-1761W i EB-1751. Nowe funkcje, takie jak prowadzona w czasie rzeczywistym korekcja geometrii obrazu, pozwalają na wyświetlanie doskonałego, równego obrazu, a łączność ze smartfonem umożliwia pracę niezależnie od lokalizacji.

Modele EB-1776W, EB-1771W i EB-1761W

Projektor EB-1776W to pierwsze urządzenie firmy Epson oferujące technologię korekcji geometrii obrazu w czasie rzeczywistym. Wyświetlany obraz jest nieustannie kontrolowany i automatycznie dostosowywany przez cały czas trwania prezentacji, aby zapewnić optymalną jakość bez konieczności modyfikowania ustawień przez użytkownika.

Dzięki funkcji dopasowania do ekranu, konfiguracja projektora EB-1776W jest szybka i prosta. Obsługiwana przy użyciu osobnego przycisku, funkcja ta gwarantuje idealne dopasowanie wyświetlanego obrazu do dowolnego ekranu z czarnym obramowaniem: obraz w ciągu kilku sekund staje się równy i pozbawiony zniekształceń.

Wszystkie trzy modele oferują szybką i wygodną łączność Wi-Fi[2] umożliwiającą szybką konfigurację
i prowadzenie bezprzewodowych prezentacji niezależnie od lokalizacji. Dzięki aplikacji iProjection firmy Epson, użytkownicy mogą wyświetlać rozmaite dokumenty[3] bezpośrednio ze swoich smartfonów.

Model EB-1751

Podobnie jak pozostałe modele, projektor EB-1751 jest prosty w użyciu i niezwykle mobilny dzięki swojej niewielkiej wadze i kompaktowym wymiarom. Oferowanie przez projektor funkcje ułatwiają jego szybką konfigurację i natychmiastowe wyłączanie, więc użytkownicy nie tracą czasu na rozgrzewanie i chłodzenie urządzenia po prezentacji.

Bernhard Ohling, menedżer produktów w firmie Epson Europe, powiedział: „Wysłuchaliśmy opinii naszych klientów, dlatego nowa gama mobilnych projektorów biznesowych idealnie spełnia ich wymagania dotyczące prostej konfiguracji i obsługi. Pracujący na najwyższych obrotach podróżujący przedstawiciele handlowi, jak i wszystkie inne osoby wykorzystujące projektory w codziennej pracy, bardzo skorzystają na nowych funkcjach oferowanych przez te urządzenia.”

Bernhard Ohling dodał: „Marnowanie czasu na dostosowywanie obrazu oraz zmaganie się z mało wydajną siecią Wi-Fi to ostatnia rzecz, której potrzebuje pracownik podczas kluczowego spotkania lub prezentacji handlowej będącej niepowtarzalną okazją na dokonanie sprzedaży. Nowe modele projektorów rozwiązują ten problem, więc użytkownik może skupić się na treści prezentacji, zamiast tracić cenny czas na konfigurację i ustawienia.”

Modele EB-1776W, EB-1771W, EB-1761W oraz EB-1751 będą dostępne w Polsce od maja 2012 r., w sugerowanych cenach detalicznych od 2,799 zł (patrz tabela). Gwarancja na projektor – 24 miesiące, 1 rok na lampę.

Najważniejsze cechy:

Cechy

EB-

1776W

EB-

1771W

EB-

1761W

EB-

1751

Sugerowana cena detaliczna

5.519 zł

4.669 zł

3.359 zł

2.799 zł

Waga tylko 1,7 kg, kompaktowe wymiary i futerał podróżny

Szybka i wygodna łączność Wi-Fi

opcja

opcja

Idealnie prosty obraz dzięki technologii korekcji geometrii obrazu w czasie rzeczywistym firmy Epson (tylko w modelu EB-1776W)

Funkcja Screen Fit gwarantująca idealne dopasowanie obrazu do każdego ekranu z czarnym obramowaniem

Ręczna korekcja poziomej i automatyczna korekcja pionowej geometrii obrazu

Obydwie automatycznie

Wyświetlanie dokumentów PDF (obok tradycyjnych plików z obrazami) w ramach pokazu slajdów

Bezprzewodowe prezentacje ze smartfonów i tabletów dzięki aplikacji iProjection firmy Epson3

opcja

opcja

Jednoczesne wyświetlanie z dwóch różnych źródeł dzięki funkcji dzielenia ekranu

Wyświetlanie bezpośrednio z pamięci USB

Wyjątkowa jakość i wierność kolorów wyświetlanego obrazu dzięki technologii 3LCD firmy Epson

Prezentacje w świetle dziennym dzięki jednakowo wysokiej mocy światła białego i barwnego

3.000 lumenów

3.000 lumenów

2.600

lumenów

2.600

lumenów

Obraz najwyższej jakości dzięki wejściu HDMI

Wbudowany głośnik 1 W

Możliwość podłączenia wizualizera USB firmy Epson (aparat do dokumentów)

Pełna kontrola pracy i statusu projektora (bezprzewodowo lub przez sieć LAN) dzięki oprogramowaniu EasyMP Network Monitor

opcja

opcja

Odtwarzanie obrazu, dźwięku oraz zdalne sterowanie urządzeniem przez jeden przewód USB dzięki oprogramowaniu EasyMP USB Display. Funkcja wyświetlania przez USB 3 w 1 działa zarówno na komputerach PC, jak i Mac

Funkcja EasyMP Network Projection umożliwiająca przesyłanie obrazu do projektora bezprzewodowo lub przez sieć LAN

opcja

opcja

[1] Źródło: Futuresource Consulting Limited, www.futuresource-consulting.com

2 Opcjonalnie w modelu EB-1771W i EB-1761W

3 Tylko pliki Word (doc, docx), Excel (xls, xlsx), PowerPoint (ppt, pptx), Keynote oraz PDF stworzone w ramach pakietu Office 2004 lub nowszego

Dodaj komentarz