UltrabookTM Acer Aspire S5 – minimalna grubość, wyjątkowa wydajność, niezwykła szybkość reakcji

Ultrabook Acer Aspire S5 jest nie tylko wyjątkowo cienki i lekki. Cechuje się też wydajnością umożliwiającą efektywne wykonywanie wszystkich codziennych zadań oraz wytrzymałością pozwalającą na bezpieczne użytkowanie w czasie podróży.

Aspire S5 ma obudowę o zaokrąglonych krawędziach i czarnym wykończeniu ze szczotkowanego metalu oraz pokrywę ze stopu magnezu i aluminium (MgAl). Ma tylko 11 milimetrów grubości i waży zaledwie 1,2 kg, dzięki czemu doskonale sprawdza się w podróży.

Ultrabook™ Acer Aspire S5 zwraca uwagę brakiem widocznych portów, które zostały umieszczone w panelu MagicFlip. Panel MagicFlip znajduje się z tyłu obudowy i jest otwierany przez silnik. Takie rozwiązanie pozwoliło zarówno na estetyczne ukrycie portu HDMI, trzech portów USB oraz złącza ThunderboltTM o przepustowości 20 Gb/s, jak i na zapewnienie tak małej grubości ultrabooka. Panel MagicFlip można otworzyć lub zamknąć jednym naciśnięciem przycisku, dzięki czemu można uzyskać dostęp do portów, gdy tylko są potrzebne, a także ukryć je i zabezpieczyć, gdy nie są używane.

Acer Aspire S5 został zaprojektowany tak, aby był jednym z najcieńszych ultrabooków na świecie. Wyposażono go w 13,3-calowy wyświetlacz o nowej konstrukcji, który jest wbudowany w pokrywę, dzięki czemu grubość ramki została zmniejszona o jedną trzecią. Ponadto, w ultrabooku zastosowano akumulator litowo-jonowy o kształcie idealnie dopasowanym do cienkiej obudowy, tak aby uzyskać możliwie niski profil przy długim czasie pracy na baterii: nawet sześć i pół godziny użytkowania lub 80 dni w stanie gotowości[1].

Nowy ultrabook Acer jest wyposażony w procesor Intel® Core trzeciej generacji, dysk SSD o pojemności do 256 GB zapewniający szybki dostęp do danych, system Dolby® Home Theater® v4 odtwarzający fascynujące efekty dźwięku przestrzennego oraz port HDMI® umożliwiający wyświetlanie obrazu na dużym ekranie. Aspire S5 daje też możliwość przesyłania danych z

niespotykaną dotąd prędkością, ponieważ zastosowano w nim dwa porty USB 3.0 oraz port Thunderbolt, który pozwala na pobranie filmu HD w niecałe 30 sekund.

Firma Acer zaprojektowała ultrabook Aspire S5 tak, aby zapewnić natychmiastowe reakcje. Dzięki funkcji Acer Green Instant-On Aspire S5 ożywa w mgnieniu oka, wznawiając pracę z trybu uśpienia w tylko 1,5 sekundy. Funkcja Acer Always Connect pozwala na ponowne nawiązanie połączenia z ulubionym punktem dostępowym i rozpoczęcie przeglądania stron internetowych w 2,5 sekundy.

Dane techniczne ultrabooka Acer Aspire S5

Procesor

 Procesor Intel® Core trzeciej generacji

Układ graficzny

Intel® HD Graphics 4000

Pamięć RAM

4 GB DDR3

Pamięć masowa

Dysk SSD 128/256 GB RAID0

Ekran

TFT LCD, 13,3 cala, rozdzielczość 1366 x 768, podświetlenie LED

Audio

System Dolby® Home Theater® v4

Wejścia/wyjścia

2 porty USB 3.0, port Thunderbolt, port HDMI z obsługą HDCP

Interfejsy

Kamera internetowa Acer Crystal Eye HD 1,3 megapiksela, z wbudowanym mikrofonem

Acer InviLink Nplify 802.11 a/b/g/n z certyfikatem WiFi Certified

Bluetooth® 4.0 + HS

Wymiary i masa

324,4 (szer.) x 227,3 (gł.) x 11,2/15 (wys.) mm

1,2 kg

Opcje i dodatkowe akcesoria

3-stykowy zasilacz sieciowy 65 W /

przejściówka z HDMI na VGA, przejściówka z USB na LAN, mysz Bluetooth, etui, zewnętrzny napęd optyczny / dysk twardy

Dostępne konfiguracje:

Aspire S5-391- procesor Intel Core i5 3317UB, ekran 13.3″, pamięć 4GB , dysk 128GB SSD, Windows 7 Home Premium, cena 5 349 zł brutto

Aspire S5-391 – procesor Intel Core i5 3317UB, ekran, 13.3″, pamięć 4GB, dysk 256GB SSD, Windows 7 Home Premium, cena 6 159 zł bruttoDodaj komentarz