SteelSeries prezentuje serię “Freedom to play”

SteelSeries, wiodący producent profesjonalnego sprzętu dla graczy, oficjalnie zaprezentował nową linię produktów – Freedom to Play. Wchodzące w jej skład urządzenia zaprojektowano z myślą o dostarczeniu użytkownikom smartfonów oraz tabletów wszechstronnego i precyzyjnego sprzętu do grania.

Na serię Freedom to Play składają się: kontrolery SteelSeries Free Mobile Gaming Controller (znany do niedawno jako Ion) oraz SteelSeries Free Touchscreen Gaming Controls, a także zestawy słuchawkowe SteelSeries Flux i SteelSeries Flux In-Ear Pro.

“Seria Freedom to Play ma za zadanie dostarczyć graczom rozwiązań, dzięki którym będą mogli swobodnie wybrać na jakim urządzeniu chcą grać – tak, by nie odbywało się to kosztem jakości rozgrywki” – tłumaczy Bruce Hawver, CEO SteelSeries – “Jest wiele firm, które pracują nad udoskonaleniem mobilnych gier – wśród nich są zarówno producenci sprzętu, jak i wydawcy gier czy nawet operatorzy komórkowi. Wśród pracowników SteelSeries jest wiele osób, które mają doświadczenie w branży mobilnej – jednym z nich jestem również ja – i które doskonale zdają sobie sprawę, że do zapewnienia naprawdę komfortowej rozgrywki ważna jest współpraca firm z wielu różnych branż. Stąd pomysł na serię produktów SteelSeries Freedom to Play, stworzoną z myślą o osobach, które chcą wygodnie grać na urządzeniach mobilnych w coś więcej niż puzzle i inne proste gry”.

Kontroler SteelSeries Free Mobile Gaming Controller – €79.99
SteelSeries Free Mobile Gaming Controller to bezprzewodowy (Bluetooth) kontroler do gier, stworzony z myślą o współpracy z wieloma różnymi urządzeniami – PC/Mac®, smartfonami i tabletami z systemem Android®, iPod touch®, iPhone® and iPad®. Jest lekki, kompaktowy, ergonomiczny i doskonale sprawdzi się niezależnie od tego, do jakiego urządzenia zostanie podłączony. Gracze docenią z pewnością klasyczny układ przycisków, zbliżony do stosowanego w kontrolerach Nintendo® oraz PlayStation® (Dpad po lewej stronie, cztery przyciski po prawej, Select i Start na środku, 2 małe analogowe gałki oraz dwa przyciski pod palcami wskazującymi).

Urządzenie zasilane jest akumulatorem, który wystarcza na 10 godzin nieprzerwanej rozgrywki (kontroler automatycznie wyłącza się, jeśli nie jest używany przez 3 minuty). Ładowanie odbywa się za pośrednictwem złącza mini USB – oczywiście, możliwe jest korzystanie z urządzenia w czasie ładowania.

Do korzystania ze SteelSeries Free Mobile Gaming Controller w urządzeniu mobilnym niezbędne jest zainstalowanie aplikacji SteelSeries Engine App (w komputerze PC/Mac układ przycisków kontrolera można zmieniać za pomocą oprogramowania SteelSeries Engine). Urządzenie pojawi się w sprzedaży w październiku 2012 roku.

Słuchawki SteelSeries Flux – €99.99
SteelSeries Flux to wieloplatformowe, nauszne słuchawki, których wygląd oraz zestaw funkcji użytkownik może w pełni dostosować do swoich preferencji. Urządzenie jest lekkie i komfortowe – dzięki regulowanemu pałąkowi FluidFIT oraz ergonomicznymi, tłumiącym zewnętrzne dźwięki nausznikom SNDBlock. Słuchawki SteelSeries Flux są niewielkie, ale oferują potężny dźwięk – dzięki znakomitym, 40-mm głośnikom.
Zaprojektowano je z myślą o wygodnym transportowaniu – słuchawki można złożyć, tak by wygodnie leżały na szyi (po przekręceniu nauszników) lub zmieściły się do niewielkiej torby. Nabywca otrzymuje dwa zestawy okablowania – jedno do podłączenia do komputera PC, drugie – do Maca oraz urządzeń mobilnych. Gniazda do kabla znajdują się na obu nausznikach – dzięki temu użytkownik może wybrać, z której strony woli mieć kabel, a także połączyć ze sobą dwa egzemplarze słuchawek (w tym układzie dwie osoby mogą słuchać tego samego źródła dźwięku).

Wygląd słuchawek można dostosować do swoich preferencji – dzięki dostępnym w wielu kolorach nakładkom na słuchawki, okładzin nauszników oraz kablom. Każdy będzie mógł zaprojektować swoje słuchawki za pośrednictwem internetowego konfiguratora ich wyglądu – SteelSeries Flux Configurator. Więcej informacji o słuchawkach znaleźć można na stronie http://steelseries.com/flux. SteelSeries Flux pojawi się na rynku w październiku 2012.

Słuchawki SteelSeries Flux In-Ear Pro – €129.99
SteelSeries Flux In-Ear Pro to douszne słuchawki, w których zastosowano przetworniki z technologią balanced armature oraz unikalny system dostosowania kabla, dzięki któremu możliwe jest pełne wykorzystanie możliwości słuchawek w różnych typach urządzeń (PC, Mac oraz sprzęcie mobilnym). Słuchawki generują znakomity dźwięk – dzięki nim użytkownicy mogą liczyć na niesamowite doznania audio. Mimo to głośniki są niewielkie, co pozwoliło na zapewnienie użytkownikowi świetnej izolacji dźwiękowej bez poświęcania komfortu. Wraz ze słuchawkami nabywca otrzyma trzy zestawy silikonowych nakładek (małe, średnie i duże), umożliwiające idealne dopasowanie słuchawek do uszu.

Słuchawki Flux In-Ear Pro wyposażone są również w umieszczony na kablu mikrofon z przyciskami do przyjmowania połączeń telefonicznych oraz zmiany odtwarzanego utworu. Zastosowany w tym modelu przewód nie plącze się i można go wygodnie zwinąć na czas przechowywania. Więcej informacji o urządzeniu znaleźć można na stronie http://steelseries.com/fluxinearpro. Słuchawki będą dostępne w listopadzie 2012 r.

Kontroler SteelSeries Free Touchscreen Gaming Controls – €19.99

SteelSeries Free Touchscreen Gaming Controls to produkt, którego zadaniem jest ułatwienie użytkownikom korzystania z gier tworzonych z myślą o ekranach dotykowych. W grach takich do sterowania służą zwykle wyświetlane na ekranie przyciski symulujące klasyczny kontroler. Free Touchscreen Gaming Controls to zestaw przycisków i gałka, które można błyskawicznie przymocować do ekranu za pomocą silnych przyssawek – i grać na dotykowym ekranie za pomocą sterownika znanego z klasycznych konsoli czy komputera.

Kontrolery można wielokrotnie – i bez żadnego uszczerbku dla jakości rozgrywki – przenosić między różnymi urządzeniami (wystarczy przetrzeć przyssawki, by pewnie trzymały). SteelSeries Free Touchscreen Gaming Controls są w pełni kompatybilne z urządzeniami mobilnymi pracującymi pod kontrolą systemów iOS® (iPod touch®, iPhone®, iPad®), Windows® oraz Android® Smartphones. Nowy kontroler trafi na rynek pod koniec 2012 r.

Dodaj komentarz