NVIDIA GeForce GTX 660 Ti: nowy oręż dla komputerowych graczy

Dzisiejsza premiera procesora graficznego GeForce‏‏® GTX 660 Ti firmy NVIDIA odbywa się pod znakiem architektury NVIDIA® Kepler™, która od czasu swojej premieryw marcu tego roku zrewolucjonizowała świat gier PC.

Procesor graficzny GTX 660 Ti jest znaczącym usprawnieniem względem starszych rozwiązań graficznych. Wysoka wydajność nowego układu gwarantuje płynność najbardziej wymagających gier w najpopularniejszej rozdzielczości wśród graczy, czyli 1080p. Procesor graficzny GTX 660 Ti jest szybszy średnio o 41% od procesorów GTX 560 Ti z 2011 r. i o 58% od procesorów GTX 470 z 2010 r.

Oprócz imponującej wydajności, karty graficzne GTX 660 Ti posiadają pełne wsparcie dla teselacji DirectX 11, obsługują wygładzanie krawędzi TXAA oraz technologię PhysX®, a także umożliwiają podłączenie czterech wyświetlaczy do jednej karty graficznej, w konfiguracji 3+1.

Wysoka wydajność i niski pobór energii sprawiają, że GTX 660 Ti jest najstabilniejszym, najcichszym i najbardziej oszczędnym energetycznie rozwiązaniem do gier w swojej klasie cenowej. O wydajności energetycznej procesorów strumieniowych wbudowanych w każdym układzie Kepler niech świadczy fakt, że GTX 660 Ti dorównuje wydajnością konkurencyjnym produktom, które są droższe o 150 złotych, jednocześnie zużywając przy tym o 25% mniej energii.

Oszczędności wzrastają po połączeniu dwóch kart GTX 660 Ti w trybie SLI, które osiągają wtedy wydajność o 21% wyższą od konkurencji. 

Użytkownicy, którzy nabędą kartę graficzną GTX 660 Ti w sklepach uczestniczących w ograniczonej czasowo promocji, otrzymają wraz z kartą kupon uprawniający do otrzymania bezpłatnej kopii gry Borderlands 2 firmy Gearbox Software, której premiera odbędzie się w następnym miesiącu. Borderlands 2 będzie najprawdopodobniej jedną z najpopularniejszych gier dla komputerów PC w tym roku. Nowy tytuł obsługuje technologię PhysX, umożliwiającą generowanie wyjątkowych efektów graficznych.

Procesor graficzny GTX 660 Ti został zbudowany przy użyciu 28-nanometrowej architektury NVIDIA Kepler, dołączając do wprowadzonych wcześniej w tym roku procesorów graficznych GTX 680, GTX 670 i dwuprocesorowych kart GTX 690.

Dostępność

Karty graficzne GTX 660 Ti są dostępne już dziś od wszystkich wiodących producentów w tym firm ASUS, Colorful, ECS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, Jetway, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle i Zotac.

Dodaj komentarz