Pojemne dyski WD RE SAS i WD RE SATA 4 TB dla przedsiębiorstw

Firma WD®, przedsiębiorstwo należące do Western Digital lider na rynkach dysków twardych dla komputerów przenośnych, stacjonarnych oraz wysokopojemnych rozwiązań dla przedsiębiorstw – zaprezentowała dziś dyski twarde WD RE z interfejsami SAS i  SATA, wyróżniające się największą pojemnością na rynku, bo sięgającą aż 4 TB.

Nowe dyski są już dostępne w sprzedaży, w pojemnościach: 1 TB, 2 TB, 3 TB i 4 TB z interfejsem SAS oraz 2 TB, 3 TB i 4 TB w wersjach z SATA. Wszystkie urządzenia stanowią mocne połączenie cech dysku klasy korporacyjnej z największą możliwą pojemnością, dzięki czemu spełnią one zarówno rosnące wymagania zarówno tradycyjnych środowisk biznesowych o znaczeniu krytycznym, jak i sprawdzą się doskonale w systemach chmurowych i wysoce skalowalnych systemach obliczeniowych, w których liczy się wysoka wydajność oraz pojemność.

„W odpowiedzi na wciąż rosnący popyt na pamięć masową we wszystkich sektorach rynkowych, firma WD wprowadza dyski o pojemności 4TB w wersjach z interfejsami SAS oraz SATA, które znajdą zastosowanie zarówno w domach, jak i w przedsiębiorstwach”, twierdzi Doug Pickford, dyrektor ds. marketingu w dziale obsługi przedsiębiorstw firmy WD. „Są to pionierskie rozwiązania, niespotykane dotychczas na rynku  3,5 calowych dysków twardych. WD RE SAS i SATA 4 TB zostały zaprojektowane, przetestowane i zoptymalizowane z myślą o pracy z aplikacjami oraz magazynowaniu danych w przedsiębiorstwach. Każde urządzenie zapewnia pojemność o 33% wyższą od poprzednich modeli dysków, co oznacza, że zapełniona nimi pojedyncza szafa typu rack może pomieścić aż 2,4 PB danych.

„Dzięki nowym dyskom firmy WD o pojemności 4 TB i prędkości 7200 obr./min., możemy zaoferować klientom macierze Dell PowerVault MD3, które pomieszczą znacznie więcej danych niż poprzednio”, twierdzi Brett Rosco, dyrektor generalny ds. marki PowerVault i rozwiązań przechowywania danych w dziale pamięci masowej firmy Dell. „Dzięki nowym dyskom twardym mieszczącym 4 TB danych każdy, montowanych w naszych macierzach MD3, klienci mogą przechowywać jeszcze więcej danych na niewielkiej przestrzeni – do 240 TB w jednej macierzy MD3, a po dołożeniu dodatkowych dwóch obudów na 60 dysków rozszerzających tę macierz, nawet do 720 TB”.

„Wysoka gęstość pamięci masowej, niski pobór energii i niezawodność to cechy niezbędne w rozwiązaniach chmurowych, dużych przedsiębiorstwach przetwarzania danych, a także w infrastrukturach oraz usługach centrów przetwarzania danych”, twierdzi Andy Morgan, dyrektor ds. platform pamięci masowych w firmie Xyratex. „Dzięki sprawnej kwalifikacji produktów naszych partnerów, takich jak firma WD, pod kątem kompatybilności z rozwiązaniami OneStor™ naszej marki, zapewniamy klientom z branży OEM możliwość spełnienia tych wymagań i czerpania zysków z tego wciąż rosnącego rynku.”

Nowe dyski WD RE SAS i WD RE SATA wyróżniają się następującymi funkcjami:

  • Dwa interfejsy pracujące w trybie „full duplex”: idealne do zastosowań o znaczeniu krytycznym w przedsiębiorstwach.
  • 1,4 miliona MTBF / 1,2 miliona MTBF (średniego czasu bezawaryjnej pracy) odpowiednio dla WD RE SAS i WD RE SATA:  doskonała niezawodność przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, nawet przy ciągłym obciążeniu roboczym.
  • Przyjazne dla środowiska: urządzenia są zgodne ze standardem RoHS i zostały wyprodukowane z minimalną ilością halogenów.
  • Technologia odsuwania głowicy NoTouch™: głowice nagrywające nigdy nie dotykają nośników dysku, dzięki czemu zużycie głowic i nośników zostało znacznie obniżone, a dysk jest lepiej chroniony podczas transportu.
  • Dwuetapowy rozruch głowicy (ang. DSA – Dual Stage Actuation) i technologia RAFF™ (Rotary Acceleration Feed Forward): rozwiązania, dzięki którym dyski osiągają najlepszą wydajność w swojej klasie, mimo montażu w wibrujących obudowach wielodyskowych.
  • Najwyższa pojemność: idealne do zastosowań wymagających jak największej pojemności: skalowalnych systemów, rozwiązań chmurowych, macierzy RAID i serwerów NAS; możliwość stworzenia serwera pamięci masowej o ogromnej pojemności 2,4 PB (złożonego z 10 modułów dyskowych w obudowach 4U, po 60 dysków każdy).
  • Największa niezawodność: 5 talerzy, 800 GB danych na każdym talerzu, interfejs SAS, przepustowość sięgająca 6 Gb/s w pracy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 

Cena i dostępność

Dyski WD RE SAS oraz WD RE SATA są objęte 5-letnim okresem gwarancyjnym producenta i są już dostępne w wybranych sklepach komputerowych. Dodatkowe informacja o dyskach WD RE SAS oraz warunkach ograniczonej gwarancji można znaleźć na

http://www.wdc.com/pl/products/products.aspx?id=580, a szczegółowe dane dot. WD RE SATA na http://www.wdc.com/pl/products/products.aspx?id=30.

Dyski WD RE Enterprise

Model

Pojemność, interfejs

Sugerowana cena detaliczna (brutto)

WD4001FYYG

4 TB, SAS 6 Gb/s

1999 zł

WD3001FYYG

3 TB, SAS 6 Gb/s

1529 zł

WD2001FYYG

2 TB, SAS 6 Gb/s

1049 zł

WD1001FYYG

1 TB, SAS 6 Gb/s

575 zł

WD4000FYYZ

4 TB, SATA 6 Gb/s

1919 zł

WD3000FYYZ

3 TB, SATA 6 Gb/s

1439 zł

WD2000FYYZ

2 TB, SATA 6 Gb/s

960 zł

Dodaj komentarz