NVIDIA przedstawia pierwszą na rynku kartę graficzną działającą w chmurze, który przekształca każdy ekran w graficzną stację roboczą

Dzięki działającej w chmurze karcie graficznej NVIDIA VGX K2, inżynierowie i projektanci otrzymują możliwość pracy wszędzie i za pomocą praktycznie dowolnego urządzenia, uzyskując zdalny dostęp do wydajności charakterystycznej dla typowej stacji roboczej wyposażonej w procesor graficzny.

Oparta na najszybszej na świecie i najwydajniejszej architekturze graficznej Kepler, karta VGX K2 poszerza możliwości zaprezentowanej w maju tego roku platformy NVIDIA VGX o bezprecedensową wydajność stacji roboczych.

Platforma NVIDIA VGX wykorzystuje procesory graficzne, aby umożliwić korporacjom dostarczenie użytkownikom smartfonów, tabletów i zwykłych komputerów zwirtualizowanej wydajności i funkcjonalności stacji roboczych, w tym obsługę zaawansowanych multimediów oraz grafiki 3D. Karta VGX K2 jest wyposażona w dwa procesory graficzne klasy workstation, dzięki czemu umożliwia zwiększenie liczby użytkowników korzystających jednocześnie z zasobów systemowych, bez kompromisów w obszarach wydajności lub kompatybilności z aplikacjami.

Inne kluczowe korzyści platformy NVIDIA VGX K2 to:

  • Lepsza interaktywność: karta VGX K2 jest wyposażona w 4 GB pamięci na każdy procesor graficzny, co gwarantuje płynność działania wymagających aplikacji.
  • Zdalny ekran o krótkim czasie reakcji: patentowana technologia obsługi zdalnego ekranu minimalizuje opóźnienia charakterystyczne dla pracy na zdalnych wirtualnych pulpitach.
  • Energooszczędność w centrach danych: dzięki zastosowaniu rewolucyjnego, wielowątkowego procesora strumieniowego SMX, karta VGX K2 zapewnia niezrównaną wydajność na wat w korporacyjnych centrach danych.

„Stworzyliśmy platformę VGX z myślą o zapewnieniu rozbudowanych i interaktywnych funkcji graficznych każdemu użytkownikowi wirtualnych systemów”, powiedział Jeff Brown, szef działu rozwiązań profesjonalnych w firmie NVIDIA. „Centrum danych wyposażone w karty VGX K2 zapewni inżynierom i projektantom – czyli pracownikom tworzącym najważniejsze elementy własności intelektualnej przedsiębiorstwa – zdalny dostęp do zasobów z każdego urządzenia, wraz z wydajnością typową dla pełnoprawnej stacji roboczej”.

 

Firmy NVIDIA i Citrix popularyzują wirtualne pulpity o wydajności stacji roboczych

Rozwiązanie Citrix XenDesktop z technologią HDX 3DPro wykorzystuje platformę NVIDIA VGX, która zapewnia płynną i bardziej interaktywną pracę. W połączeniu z systemami Citrix XenDesktop i Citrix XenApp, karta NVIDIA VGX K2 gwarantuje użytkownikom wydajność i kompatybilność niezbędną do pracy z aplikacjami wykorzystującymi procesory graficzne.

„Globalna gospodarka coraz bardziej opiera się na technologiach mobilnych. Wiele firm wymaga rozwiązań do wirtualizacji pulpitów komputerowych, dlatego we współpracy z firmą NVIDIA stworzyliśmy najbardziej zaawansowaną technologią do pracy zdalnej, jaka jest obecnie dostępna na rynku”, powiedział Krishna Subramanian, wiceprezes ds. marketingu i współpracy z partnerami w firmie Citrix. „XenDesktop obsługujący akcelerację opartą na platformie NVIDIA VGX zapewnia wydajność typową dla stacji roboczej, umożliwiając spełnienie potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników w przedsiębiorstwach oraz zwiększenie gęstości wykorzystania zasobów w centrach danych.”

Wypowiedź partnera

„Technologia wirtualizacji procesorów graficznych przyśpiesza i rozwija wizję firmy Cisco, która tworzy technologie udostępniające wirtualne pulpity i rozbudowane aplikacje multimedialne poprzez chmurę obliczeniową, a także ułatwia klientom wdrażanie prostych, skalowalnych i bezpiecznych rozwiązań wirtualizacji”, powiedział Satinder Sethi, wiceprezes firmy Cisco, partnera technologicznego firmy NVIDIA.

Dostępność

Platforma NVIDIA VGX K2 dla wirtualnych stacji roboczych będzie sprzedawana przez wiodących dostawców produktów serwerowych z początkiem 2013 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nvidia.pl/vgx.

Dodaj komentarz