Przenośne dyski twarde WD z obsługą funkcji Windows To Go

WD®, spółka należąca do Western Digital i światowy lider w branży zewnętrznych pamięci masowych oraz rozwiązań przeznaczonych do nowoczesnego korzystania z sieci, zaprezentowała właśnie nowy produkt My Passport® Enterprise. Ten jeden z pierwszych na świecie dysków został zaprojektowany z myślą o współpracy z funkcją Windows To Go firmy Microsoft, która umożliwia przedsiębiorstwom utworzenie pełnoprawnego systemu operacyjnego Windows 8 na bootowalnym dysku USB.

Dysk My Passport® Enterprise w smukłej i zwartej obudowie pomieści 500 GB danych. Jego pojemność i mobilność pozwala zachować oraz przenosić wszystkie ustawienia i dane użytkownika, a także uruchomić bezpośrednio z dysku spersonalizowany system operacyjny Windows 8, na dowolnym kompatybilnym komputerze – zarówno w biurze, jak i poza nim. Dzięki programowi WD Compass, dostarczanemu z dyskami My Passport Enterprise, konfiguracja jest prosta i bezproblemowa.

„W ciągu ostatnich kilku lat nasze podejście do pracy znacznie się zmieniło, wielu z nas przynosi do pracy własny sprzęt lub pracuje poza biurem. Jesteśmy zachwyceni możliwością współpracy z WD, aby dostarczyć firmom i ich pracownikom Windows To Go na dyskach My Passport Enterprise”, twierdzi Karri Alexion-Tiernan, dyrektor ds. marketingu produktów w dziale Windows Enterprise firmy Microsoft.

W przedsiębiorstwach bardzo istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa danych, dlatego też pamięci My Passport Enterprise obsługują pełne szyfrowanie BitLocker. Informacje zapisane na tych dyskach są oddzielone od wewnętrznego dysku twardego komputera, uniemożliwiając przypadkowe ujawnienie danych. Większe bezpieczeństwo zapewnia również fakt, że dysk My Passport Enterprise nie pozostawia żadnych śladów obecności na komputerze, do którego został podłączony.

     „Dysk My Passport Enterprise to doskonałe rozwiązanie dla tych pracowników, którzy chcą mieć dostęp do firmowego środowiska pracy w systemie Windows 8 z dowolnego komputera zgodnego z tym systemem”, twierdzi Thomas Gallivan, wiceprezes ds. marketingu rozwiązań dla małych i średnich firm w WD. „Dyski My Passport wraz z funkcją Windows To Go zapewniają pracownikom możliwość korzystania z własnych ustawień i aplikacji na wielu komputerach, w domu i w biurze. Dzięki temu produkty My Passport Enterprise zwiększają wydajność przedsiębiorstw i ich pracowników, ponieważ zapewniają im elastyczne, wszechstronne środowisko pracy”.

Cena i dostępność

     Dyski My Passport Enterprise są objęte dwuletnią ograniczoną gwarancją i będą dostępne od 26 października w sklepie internetowym www.wdstore.com. W polskich sklepach powinny pojawić się na początku przyszłego roku z sugerowaną ceną detaliczną ok. 449 zł.

Dodaj komentarz