ZALMAN ZM-HE135 – aluminiowa kieszeń, która fizycznie i sprzętowo zabezpieczy dysk 2,5”

ZALMAN zaprezentował oryginalną kieszeń na dyski SSD i HDD 2.5” –  ZM-HE135 z możliwością sprzętowego zaszyfrowania nośnika kluczem AES 256-bit gwarantującym duże bezpieczeństwo. Urządzenie wykonano z gładkiego aluminium, co zapewnia mu elegancki wygląd oraz skuteczne odprowadzanie energii cieplnej z dysku. Kieszeń ZALMAN ZM-HE135 oferuje maksymalny transfer danych na poziomie 640 MB/s w trybie USB 3.0. Zaletą obudowy jest także jej waga wynosząca zaledwie 79 g.

Kieszeń ZALMAN ZM-HE135 jest gotowa do pracy w chwili podłączenia jej do portu USB w komputerze PC (Plug & Play). W pamięci urządzenia zaimplementowano program Secure Tool umożliwiający wykonanie podstawowych operacji, w tym zaszyfrowanie dysku, sformatowanie go czy podzielenie na partycje – nie ma więc potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Kieszeń firmy ZALMAN jest wstecznie kompatybilna ze standardem USB 2.0.

Zastosowany w urządzeniu przycisk One Touch Backup & Safe Removal pozwala na łatwe stworzenie kopii zapasowej danych, poprzez przekopiowanie plików do wskazanego przez użytkownika folderu (funkcja One Touch Backup). Przytrzymanie tego przycisku przez 3 sek. umożliwia bezpieczne i szybkie wyłączenie urządzenia, bez obawy o uszkodzenie plików (funkcja Safe Removal).

Prezentowana kieszeń firmy ZALMAN jest niewielkich rozmiarów  – 146 (D) x 81 (S) x 14 (W) mm i nie wymaga dodatkowego zasilania z sieci. W celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas przenoszenia, kieszeń wraz z dyskiem można schować do gustownego etui zawartego w zestawie. Do obudowy ZALMAN ZM-HE135 dołączono też śrubokręt oraz kabel USB.

Specyfikacja:

Model ZALMAN ZM-HE135
Rodzaj szyfrowania AES 256-bit
Obsługiwane interfejsy USB 1.1

2.0

3.0

Obsługiwane interfejsy SATA I, II
Kompatybilne typy i rodzaje dysków 2.5” – SSD, HDD
Maksymalna prędkość transferu danych 12 Mb/s (dla USB 1.1)

480 Mb/s (dla USB 2.0)

5 Gb/s (dla USB 3.0)

Dodatkowe funkcjonalności Przycisk One Touch Backup & Safe Removal
Wymiary i waga ~ 135 mm (W) x 78 mm (S) x 13 mm (G); 79 g
Materiał Aluminium, akryl, poliwęglan
Kolor Srebrny
W zestawie Śrubokręt, futerał, kabel USB

 

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena detaliczna (brutto) obudowy ZALMAN ZM-HE135 to 115 zł brutto.

Gwarancja producenta wynosi 2 lata.

Dodaj komentarz