HUAWEI prezentuje swój pierwszy smartfon z systemem Windows 8

HUAWEI, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), zaprezentował na targach Consumer Electronics Show 2013 swój pierwszy smartfon z systemem Windows 8HUAWEI Ascend W1. Ascend W1 ma
10,15 mm grubości i jest wyposażony w 4-calowy ekran dotykowy LCD IPS o rozdzielczości 480 x 800 z  technologią OGS, a także w najwyższej klasy procesor dwurdzeniowy 1.2 GHz Qualcomm Snapdragon S4 MSM8230 i układ graficzny Adreno 305. Bateria 1950 mAh zapewnia Ascend W1 470 godzin pracy w trybie czuwania, co stanowi najlepszy wynik w tej klasie smartfonów. Urządzenie zostało stworzone z myślą o użytkownikach poszukujących dobrego smartfonu w atrakcyjnej cenie.

HUAWEI Ascend W1 posiada nisko refleksyjny ekran LCD IPS z technologią pełnej laminacji, która zapewnia doskonałą widoczność w każdym świetle. Panel startowy Windows Phone 8 umożliwia użytkownikom personalizację i tworzenie skrótów Live Tiles do tematów, które ich interesują, dostarczając aktualizowanych w czasie rzeczywistym informacji. Poza tym dynamiczny ekran blokady pozwala na umieszczenie na nim ważnych zdjęć lub informacji, aby mieć je zawsze
w zasięgu wzroku, nawet gdy wyświetlacz jest zablokowany.

Ascend W1 łączy w sobie wynikającą z filozofii projektowej HUAWEI koncentrację na potrzebach użytkownika z możliwościami systemu Windows Phone 8” – powiedział Richard Yu, Dyrektor Generalny Huawei Consumer Business Group. „Dodając model Ascend W1 do naszej oferty smartfonów, dajemy klientom wybór spośród jeszcze większej gamy urządzeń HUAWEI. Atrakcyjna cena Ascend W1 potwierdza nasze zaangażowanie w ideę dostarczania smartfonów, będących w zasięgu każdego konsumenta” – dodaje Richard Yu.

Cieszymy się z możliwości pracy z HUAWEI nad dalszą rozbudową oferty urządzeń, które sprawią że więcej osób będzie mogło cieszyć się systemem Windows Phone 8” – mówił Terry Myerson, Wicedyrektor Windows Phone Division.

HUAWEI Ascend W1 trafi do sprzedaży w Chinach i Rosji w styczniu 2013 roku, a w późniejszym terminie również na rynki: Europy, Bliski Wschód, Stanów Zjednoczonych i innych krajów.

Dodaj komentarz