Microlab MD 312 – muzyka na okrągło

W ofercie Microlab pojawił się nowy produkt – przenośny system głośników MD 312, zamknięty w kompaktowej, ciekawie zaprojektowanej obudowie. Urządzenie stworzono z myślą o posiadaczach urządzeń mobilnych – dzięki interfejsowi  Bluetooth doskonale współpracuje m.in. ze smartfonami, laptopami, odtwarzaczami MP3 i DVD.

Muzyki najlepiej słucha się w zaciszu domowego ogniska, można się wtedy zrelaksować i zapomnieć o całym świecie – ale w powietrzu czuć wiosnę i powoli zaczynamy nabierać ochoty aby oderwać się od kanapy i wyjść na świeże powietrze. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby posłuchać muzyki w ogrodzie, podczas pikniku, czy w parku. Microlab MD 312 to głośnik, który umożliwia całkowitą rezygnację z plątaniny kabli, jednocześnie gwarantując dźwięk wysokiej jakości. Jest  kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami wykorzystującymi technologię Bluetooth, z kolei akumulator oraz uchwyt ułatwiający przenoszenie pozwalają zabrać głośnik ze sobą wszędzie tam, gdzie chcemy cieszyć się dźwiękiem wysokiej jakości.

Microlab MD 312 wyposażono w wydajny chipset CSR (Cambridge Silicon Radio), dzięki czemu nie wymaga instalacji sterowników, czy oprogramowania i pozwala na bezstratną transmisję danych Bluetooth zaraz po podłączeniu urządzenia. Zestaw wykorzystuje również zintegrowany procesor sygnału cyfrowego DSP, który  gwarantuje nam realistyczny dźwięk z głębokimi basami, co dodatkowo podkreśla wbudowany wzmacniacz 2.1. Dzięki własnemu źródłu zasilania (bateria litowa) mamy zapewnione 6 godzin odtwarzania bez kabla.

Choć Microlab MD 312 został stworzony z myślą o współpracy bezprzewodowej, to urządzenie potrafi również odtwarzać muzykę z urządzeń nie posiadających modułu Bluetooth. Z tyłu głośnika znajduje się tradycyjne wejście 3.5 mm, a dołączony do zestawu kabel pozwala na liniowe połączenie modelu z innymi urządzeniami, dzięki czemu możemy go używać jako standardowego głośnika stereofonicznego. Z przodu urządzenia znajduje się też panel  sterowania ułatwiający bezpośrednią obsługę. Dzięki Microlab MD 312 możemy mieć głęboki bas i czyste, wysokie tony w zasięgu ręki.

Microlab MD 312 będzie dostępny pod koniec drugiego kwartału br. w czterech modnych kolorach (niebieskim, czerwonym, czarnym i białym), w cenie ok 220 zł

Parametry techniczne:

Wzmacniacz

Moc całkowita:  4 Wat RMS

Dystrybucja energii:  1.25×2+1.5 Wat

Zniekształcenia harmoniczne:  <5 % (1Wat, 1kHz)

Pasmo przenoszenia:  40-18 000 Hz

Stosunek sygnału do szumu 65 dB

Separacja:  > 45 dB

Głośniki

Głośniki Wcz: 2×2’’, moc znamionowa: 2 Wat, 4 Ohm

Głośniki Ncz: 1×3’’, moc znamionowa: 5 Wat, 4 Ohm

Interfejsy

Wejście:  3.5 mm stereo, mini-Port USB do ładowania

Inne:  Bluetooth 2.1 + EDR i A2DP

Zasilanie: bateria litowa BL5C

Dodaj komentarz