Netbook z systemem Chrome OS

Polscy użytkownicy mogą się zaopatrzyć w netbooka z systemem operacyjnym Chrome OS. Mowa o Acer C7, który można kupić za pośrednictwem sieci Vobis Digital.

Najważniejszą cechą tego modelu jest dedykowany system operacyjny Chrome OS, którego głównym zadaniem jest uruchamianie aplikacji internetowych i odtwarzanie multimediów. Sam interfejs tego systemu jest dość minimalistyczny. Jego głównym narzędziem jest specjalna wersja przeglądarki Google Chrome.

000011f1519092e1

Sam model skierowany jest głównie dla użytkowników, korzystających często z internetu czy aplikacji on-line czy portali społecznościowych Google + czy Facebook. Netbook wyposażono także w aplikacje typu off-line, np. archiwum poczty Gmail i plików Google Docs. Model potrafi odtwarzać także filmy video w jakości 1080p. Można je oglądać na telewizorach dzięki złączu HDMI. 

Netbook jest objęty 24-miesięczną gwarancją i kosztuję 999 złotych. I wszystko pięknie tylko czy to dobry pomysł wypuszczać na rynek netbooka gdy ten rodzaj komputera przenośnego został wyparty przez tablety?

Kluczowe parametry techniczne modelu Acer C7:
– procesor: Intel Celeron 847 (1.1 GHz dual-core)
– pamięć RAM: 2 GB DDR3
– ekran: 11,6-cala / 1366 x 768 pix
– grafika: Intel HD (zintegrowana)
– dysk twardy: 320 GB SATA
– złącza i interfejsy: USB 2.0, HDMI, VGA / LAN i Wi-Fi
– peryferia: kamera internetowa i czytnik kart pamięci
– waga: 1,4 kg

 

 

Dodaj komentarz