My Passport Ultra – nowa linia dysków przenośnych od WD

WD, marka firmy Western Digital, zaprezentowała dziś nową rodzinę przenośnych dysków twardych My Passport® Ultra™. Podczas ich projektowania nacisk położono na ergonomię i wzornictwo (kompaktowa, “szczupła” obudowa, dostępna w 4 kolorach), szybkie przesyłanie plików (USB 3.0) oraz dodatkowe zabezpieczenia (WD SmartWare™ Pro) –  aby zapewnić użytkownikom najbezpieczniejszy i najprostszy sposób ochrony oraz przenoszenia ich danych.

Dostępny w 3 pojemnościach: 500 GB, 1 TB oraz 2 TB, dysk ten posiada zintegrowane z Dropboxem oprogramowanie do automatycznego backupu plików WD SmartWare™ Pro, szyfrowanie sprzętowe oraz ochronę hasłem, która zabezpieczy dane przed niepowołanych do nich dostępem.  Dołączony do zestawu pokrowiec pomoże chronić go podczas transportu z miejsca na miejsce.

     “WD My Passport Ultra łączy w sobie wszystko to, co najatrakcyjniejsze w naszych dyskach serii My Passport: USB 3.0, szeroki wybór kolorów i pojemności, a także najlepsze zabezpieczenie sprzętowe i programowe. Dzięki temu stworzyliśmy przenośny cyfrowy “sejf” dla aktywnego użytkownika,” wyjaśnia Jim Welsh, wiceprezes i dyrektor wykonawczy grupy produktów marki WD i elektroniki użytkowej. „Dodanie technologii WD SmartWare Pro, wyposażonej w funkcje automatycznego tworzenia kopii zapasowej oraz ochrony hasłem, do jednego z najszybszego w branży interfejsów i dysków o dużej pojemności, da naszym klientom wygodę i spokój ducha, aby mogli cieszyć się, dzielić i chronić ich najcenniejsze pliki gdziekolwiek się znajdują.”

Ceny i dostępność

     Przenośne dyski twarde My Passport Ultra są objęte 3-letnią ograniczoną gwarancją producenta i są dostępne w sklepie internetowym wdstore.com oraz w wybranych sklepach komputerowych. Sugerowana cena detaliczna za pojemność 500 GB wynosi 269 zł, a za 1 TB – 349 zł.  My Passport Ultra 2 TB będzie dostępny w 3 kwartale bieżącego roku.

O firmie WD
WD, firmy Western Digital, to długoletni lider i innowator w branży pamięci masowych. Jako lider technologiczny w dziedzinie gromadzenia danych, firma produkuje niezawodne, wysokowydajne dyski twarde oraz półprzewodnikowe. Napędy te są instalowane przez producentów OEM i integratorów w komputerach stacjonarnych i notebookach, systemach informatycznych dla przedsiębiorstw, systemach zintegrowanych oraz w elektronice użytkowej, a także przez firmę w jej autorskich produktach przechowywania danych. Wiodące rozwiązania i urządzenia firmy WD, produkty sieciowe, odtwarzacze multimedialne i oprogramowanie pozwalają użytkownikom na całym świecie łatwo zapisywać, przechowywać, chronić i dzielić się ich cyfrową treścią na różnorodnych urządzeniach.  Firma WD powstała w roku 1970, a jej siedzibą jest Irvine w Kalifornii. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.wd.com.

Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) z siedzibą w Irvine w stanie Kalifornia, to światowy dostawca produktów i usług, umożliwiających tworzenie, zarządzanie i przechowywanie cyfrowych treści. Jej spółki projektują i produkują urządzenia do przechowywania danych, sprzęt sieciowy oraz produkty cyfrowej rozrywki pod markami WD, HGST oraz G-Technology. Informacje na temat firmy Western Digital, zarówno finansowe, jak i przeznaczone dla inwestorów, są dostępne w sekcji dla inwestorów na stronie www.westerndigital.com .

Niniejszy komunikat prasowy zawiera deklaracje wybiegające w przyszłość, w tym deklaracje dotyczące spodziewanej daty dostępności dysku My Passport Ultra 2 TB. Deklaracje wybiegające w przyszłość są oparte na obecnych oczekiwaniach i są obarczone ryzykiem oraz nieoznaczonością, co oznacza, że faktyczne wyniki mogą odbiegać od tych przedstawionych w powyższych deklaracjach, włącznie ze zmianami na rynku, popytem, globalnymi uwarunkowaniami ekonomicznymi, a także innymi czynnikami i zagrożeniami, które zostały zawarte w niedawnych oświadczeniach złożonych przez WD do komisji SEC. Zainteresowane osoby poucza się o zachowaniu wstrzemięźliwości w korzystaniu z tych informacji, które są aktualne wyłącznie w dniu publikacji niniejszego komunikatu. Firma nie zobowiązuje się do aktualizowania tych wybiegających w przyszłość deklaracji w celu odzwierciedlenia późniejszych zdarzeń lub okoliczności.


Dodaj komentarz