Kamerki internetowe ZALMAN ZM-PC100 i ZM-PC200 – płynny obraz w HD

Popularność wideokonferencji prywatnych oraz służbowych rośnie z roku na rok. W równie szybkim tempie rosną wymagania użytkowników co do jakości nagrywanego obrazu. ZALMAN wychodzi naprzeciw tym potrzebom i wprowadza do sprzedaży dwie kamerki internetowe z wbudowanym wysokiej jakości mikrofonem, rejestrujące obraz w rozdzielczości 720p (ZM-PC100) i 1080p (ZM-PC200).

Oba modele zapisują filmy o płynności 30 FPS. Kamerki mają funkcję automatycznego balansu bieli, dzięki czemu wyświetlany obraz jest już skalibrowany. Obiektywy urządzeń wykonane są z odpornego na zarysowania szkła o dużej przepuszczalności światła, co sprawia, że otrzymany obraz jest jaśniejszy i wyraźniejszy niż w przypadku kamerek z plastikowymi szybkami.

Kamerki posiadają także funkcję detekcji oraz śledzenia twarzy, dzięki czemu każda zmiana pozycji głowy jest rozpoznawana przez urządzenia. Widok można dowolnie przybliżać, wykorzystując opcję zoomu cyfrowego.

Kamerki można wygodne umiejscowić na biurku lub zamocować na krawędzi monitora dzięki specjalnym uchwytom. Dodatkowo kamerka ZALMAN ZM-PC100 jest wyposażona w przycisk umożliwiający zapisywanie na dysku statycznych obrazów.

W przypadku systemów Windows XP SP2 oraz nowszych kamerki nie wymagają instalowania sterowników ani dodatkowego oprogramowania  – wystarczy podłączyć je do portu USB komputera (UVC – USB Video Class). Urządzenia są zasilane z portu USB.

Specyfikacja:

Model ZALMAN ZM-PC100 ZALMAN ZM-PC200
Rozdzielczość 720p 1080p (Full HD)
Sensor CMOS CMOS
Płynność obrazu Do 30 klatek/s Do 30 klatek/s
Typ funkcji focus Fixed Focus Fixed Focus
Mikrofon Tak Tak
Automatyczny balans bieli Tak Tak
Detekcja i śledzenie twarzy Tak Tak
Przycisk zapisu statycznych obrazów Tak Nie
Zoom cyfrowy Tak Tak
Technologia UVC Tak Tak
Materiał obiektywu Szkło o wysokiej przepuszczalności światła Szkło o wysokiej przepuszczalności światła
Zasilanie i interfejs USB 2.0 USB 2.0
Waga 95 g 95 g

 

 

 

 

Gwarancja i cena:

Sugerowane ceny detaliczne kamerek ZALMANA wynoszą:

ZALMAN ZM-PC100 79 zł brutto

ZALMAN ZM-PC200 99 zł brutto

Urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją producenta.

Dodaj komentarz