Nowa seria obudów od Zalmana

Firma ZALMAN wprowadziła na rynek nową serię obudów Z3 typu Midi Tower przeznaczoną dla użytkowników poszukujących produktu w rozsądnej cenie. Seria Z znana jest ze swoich sprawdzonych rozwiązań, które zastosowano również w tych modelach.

Seria Z3 umożliwia montaż do pięciu wentylatorów, przy czym w modelach Z3 Plus oraz Z3 Plus White aż cztery z nich zawarto w zestawie: dwa górne z filtrem przeciwkurzowym, przedni z podświetleniem LED i filtrem przeciwkurzowym oraz tylny. Dodatkowe wolne miejsce znajduje się z przodu przy kieszeniach dysków twardych – ono również zabezpieczone jest filtrem przeciwkurzowym. Średnica każdego wentylatora to 120 mm. Wnętrze obudowy pokryto eleganckim czarnym lakierem.

zalman02

Do zestawów Z3 Plus i Z3 Plus White dołączono prowadnicę służącą do podtrzymywania kart graficznych i montażu dodatkowych wentylatorów z możliwością ustawiania ich pod dowolnym kątem. Obudowy mają także zatokę HDD Hot Swap do szybkiego montażu dysków nawet w czasie pracy.

zalman01

Dla większego komfortu użytkownika konstrukcję obudów ZALMANA z serii Z3 maksymalnie uproszczono i zastosowano wiodące na rynku rozwiązania:
– zarówno do demontażu ścianek skrzyni, jak również do instalacji dysków nie są potrzebne narzędzia,
– optymalna długość obudowy umożliwia umieszczenie w slocie płyty głównej nawet 360 mm kartę graficzną,
– dzięki specjalnym przepustom w tacce na płytę główną użytkownik uniknie plątaniny kabli,
– krawędzie ścianek i kieszeni montażowych są zaginane, aby zapobiec zranieniu podczas instalacji,
– gumowe nóżki na dole obudowy oraz pod zasilaczem skutecznie tłumią wibracje, zapewniając ciche działanie sprzętu,
– obudowa została przystosowana do montażu chłodzenia wodnego – otwory na węże do zewnętrznej chłodnicy znajdują się w tylnej ściance,
– na tacce do montażu płyty głównej – na wysokości procesora – wydzielono specjalne okno, aby montaż coolera CPU nie wymagał wyjmowania komponentów bazowych z komputera,
– na górze obudowy wydzielono specjalną półkę, na której wygodnie można ładować telefon lub położyć zewnętrzny dysk,
– zasilacz montuje się w dolnej części obudowy.

Obudowy mają 2 zatoki zewnętrzne 5.25” – na kieszenie, napędy optyczne lub dodatkowe kontrolery obrotów, 4 zatoki wewnętrzne 3.5” na dyski twarde oraz jedną wewnętrzną 2.5”. Umożliwiają też zainstalowanie do siedmiu jednoslotowych kart rozszerzeń. Na górnej ściance umieszczono port USB 3.0, kontroler obrotów (jednoczesna kontrola 2 wentylatorów), 2 porty USB 2.0, gniazdo mikrofonowe i słuchawkowe, a także przyciski Power oraz Reset.

Wymiary nowych obudów ZALMAN Z3 to 192 (S) x 465 (W) x 430 (D) mm. Ich waga wynosi 6 kg.

Dodaj komentarz