Powerbanki i inne nowości od ADATY

W ostatnich miesiącach na rynku pojawiło się kilka nowości a także zapowiedzi od firmy Adata – jednego z największych na świecie producentów modułów DRAM oraz nośników pamięci.

ADATA dołączyła do wielu producentów, którzy produkują tzw. PowerBanki. Ostatnio zapowiedziała wprowadzenie urządzenia tego typu o nazwie AE800. Model ten jest akcesorium wielofunkcyjnym, przydatnym ładowania, a także do odczytywania kart Wi-Fi i do łatwego dostępu do sieci.  Połączenie internetowe może być współużytkowane przez 8 urządzeń. Pojemność PowerBanku wynosi razem 5200 mAh. Data premiery i cena urządzenia jest jednak nieznana.

productImage3967

O wiele więcej wiemy o jego poprzedniku  ADATA DashDrive Air AE400. Rozmiary tego modelu wynoszą 80×59×21 milimetrów, przy wadze 128 gramów. Charakterystyczny jest front urządzenia w kształcie plastrów miodu.productImage3572

Power Bank ma pojemności 5.000 mAh i powinien zagwarantować ma dodatkowe źródło zasilania w smartfonie, tablecie czy też odtwarzaczu muzycznym. Oczywiście AE400 tak jak jego następca ma funkcje hotspota z obsługą sieci w standardzie IEEE 802.11 b/g/n. i czytnika kart. Umożliwia także na ustanowienie połączenia w tym samym czasie z dziesięcioma urządzeniami mobilnymi.

productImage3571

Model oferuje także strumieniowe odtwarzanie materiałów wideo w jakości Full HD. Możliwe jest to przez trzech użytkowników lub nawet pięciu w przypadku materiałów wideo w jakości 720p. productImage3570

Urządzenie współpracuje z większością systemów operacyjnych m.in. z  iOS, Android, Windows (XP, Vista, 7, 8), OS X i Linux 2.4 +. Sprzęt kosztuje około 200 złotych. cutomize_AE400_en_v7_1_02

 

Ostatnio wiele konkurencyjnych firm wypuściło na rynek PowerBanki, więc nie będzie łatwo przebić się tym dwóm modelom. Ale produkty ADATY są wielofunkcyjne i w tym należy upatrywać ich ewentualnego sukcesu.

Inną pewno interesującą ofertą jest DashDrive Elite HE720 w wersji o pojemności 1 TB, reklamowany przez producenta jako jeden z najcieńszych dysków na świecie. Jego grubość wynosi 8.3 mm.productImage3439 (1)

Obudowę dysku wykonano ze stali nierdzewnej co ma zapewnić odporność na zarysowania. ADATA podaje również, że interfejs USB 3.0 gwarantuje przepustowość nawet trzy razy większą niż w przypadku urządzeń z USB 2.0, zapewniając jednocześnie pełną zgodność z wcześniejszymi standardami USB.

productImage3438

Dysku wprawdzie jeszcze nie ma na naszym rynku ale możemy się spodziewać, że niebawem się pojawi. Jego cena na zachodzie Europy wynosi koło 85 funtów brytyjskich. O tym czy jest wart swojej ceny zadecydują konsumenci ale bez wątpienia jest to produkt o ciekawej specyfikacji a jego kompaktowe wymiary powinny zapewnić poręczność i mobilność.

Dodaj komentarz