Wymienny obiektyw ET-DLE030 do urządzeń z Chipem DLP

Panasonic zaprezentował wymienny obiektyw ET-DLE030 o bardzo krótkim współczynniku rzutu, przeznaczony do wielkoformatowych projekcji z wykorzystaniem urządzeń z technologią 1-Chip DLP. Rozwiązanie umożliwia połączenie w jednym urządzeniu zarówno technologii krótkiej ogniskowej, jak i najbardziej zaawansowanych funkcji projekcyjnych, takich jak edge blending czy korekcja geometryczna. Pozwala tym samym na wyświetlanie ogromnych obrazów
w ograniczonych lub zatłoczonych przestrzeniach, takich jak dworce czy sale koncertowe.
Konstrukcja obiektywu ET-DLE030 opiera się na specjalnie zaprojektowanym systemie luster, który pionowo przekierowuje światło z projektorów. W efekcie możliwe jest wyświetlenie idealnie symetrycznego, jasnego obrazu nad urządzeniem, które może zostać umieszczone w odległości jedynie 37 cm od ekranu.

Panasonic ET-DLE030 (I)

Dzięki temu technologia krótkiej ogniskowej, którą dotychczas dysponowały jedynie projektory przeznaczone do małych sal konferencyjnych czy wykładowych, może zostać wykorzystana także do projekcji wielkoformatowych. Nowy obiektyw Panasonic dysponuje bardzo krótkim współczynnikiem rzutu 0,38:1, co pozwala na skrócenie dystansu projekcji nawet do 60 proc. To oznacza zdecydowane ograniczenie zajmowanej przestrzeni i kosztów instalacji, a co za tym idzie większe możliwości wykorzystania urządzeń. Projektory wyposażone w nowe rozwiązanie znajdą szereg zastosowań w branży Digital Signage, podczas masowych imprez czy koncertów, a także w ruchliwych lub zatłoczonych miejscach, jak muzea czy dworce kolejowe.Panasonic ET-DLE030 (III)

Co więcej, nowy obiektyw pozwoli na wykorzystanie najbardziej zaawansowanych rozwiązań projekcyjnych, jak technika mappingu 3D, umożliwiająca stworzenie iluzji „ożywienia” wyświetlanych obiektów. Jednocześnie po raz pierwszy w urządzeniu wyposażonym w technologię krótkiej ogniskowej będzie można zastosować funkcję korekcji geometrycznej, która pozwala na wyświetlenie materiału wizualnego na nieregularnych, np. zakrzywionych powierzchniach, nawet wtedy, gdy widzowie będą znajdować się bardzo blisko ekranu. Dodatkowo funkcja edge bledning zapewni możliwość połączenia obrazów zarówno pionowo, jak i poziomo przy użyciu projektorów
z technologią 1-Chip DLP.Panasonic ET-DLE030 (II)

Obiektyw ET-DLE030 można zainstalować w dostępnych na rynku projektorach wyposażonych w technologię 1- lub 3-Chip DLP. Rozwiązanie jest kompatybilne między innymi z urządzeniami Panasonic z serii DZ770, DZ680 czy DW740.

Obiektyw ET-DLE030 jest dostępny w sprzedaży u Autoryzowanych Partnerów Panasonic w cenie 26 313 zł netto.

Dodaj komentarz