Technologia NVIDIA GRID vGPU jest już dostępna na całym świecie

Od teraz firmy na całym świecie mogą zapewnić swoim projektantom oraz inżynierom – również tym, którzy pracują zdalnie – dostęp do wymagających graficznie aplikacji, w niedrogi i bezpieczny sposób, korzystając z technologii wirtualnych procesorów graficznych NVIDIA® GRID™ vGPU™. Właśnie rozpoczęto sprzedaż oprogramowania Citrix XenDesktop® 7.1 i Citrix XenServer® 6.2.

Technologia NVIDIA GRID vGPU pozwala pracownikom uzyskać dostęp do wirtualnego środowiska zawierającego wszystkie niezbędne aplikacje biurowe i projektowe w dowolnym momencie, i za pomocą dowolnego urządzenia komputerowego – w tym także urządzeń mobilnych i notebooków.

Firmy coraz chętniej korzystają z technologii wirtualizacji pulpitu, dzięki której mogą zapewnić pracownikom dostęp do niezbędnych narzędzi w dowolnym miejscu i czasie. Przed pojawieniem się na rynku technologii NVIDIA GRID, do wyświetlania wirtualnych aplikacji i pulpitów używano wyłącznie procesorów centralnych zainstalowanych w serwerach. Takie rozwiązanie cechowało się niedostateczną wydajnością i zgodnością, co znacznie zmniejszało praktyczność wirtualizacji w zastosowaniach wymagających aplikacji do zarządzania budynkami (BIM), cyklem życia produktu (PLM) lub edycji filmów i zdjęć.

Przed wprowadzeniem technologii GRID vGPU w rozwiązaniach Citrix XenDesktop, klienci mogli zapewnić dostęp do wirtualnych procesorów graficznych na zasadzie jeden procesor – jeden użytkownik. Nowe rozwiązanie pozwala współdzielić jeden procesor graficzny między wielu użytkowników, a także z łatwością modyfikować zasady dostępu w zależności od bieżących potrzeb projektu.

„Demonstrując technologię XenDesktop i XenServer pokazaliśmy klientom z całego świata, że mogą teraz wirtualizować stosunkowo niewielkim kosztem wymagające graficzne aplikacje, a nawet pełne środowiska robocze, używając skalujących się rozwiązań NVIDIA GRID vGPU”, powiedział Calvin Hsu, wiceprezes ds. marketingu produktów biurowych i aplikacji w firmie Citrix. „Nowe oprogramowanie XenDesktop 7.1 i XenServer 6.2 jest teraz dostępne dla wszystkich — zachęcamy firmy do pobrania 60-dniowych wersji próbnych i samodzielnego przekonania się, jak dużą wydajność zapewniają nasze rozwiązania.”

Technologia NVIDIA GRID vGPU to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku, które pozwala na współdzielenie procesora graficznego bez poświęcania zgodności aplikacji ani wygody użytkowania.

Nowe rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne dla firm z branż architektonicznych, inżynieryjnych, budowlanych, lotniczych i projektowych, ponieważ nowa technologia umożliwia dynamiczny przydział zasobów do użytkowników w miarę potrzeb danego projektu. Technologia NVIDIA GRID vGPU będzie również bardzo przydatna w szkolnictwie wyższym, umożliwiając tworzenie skalowalnych środowisk laboratoryjnych wraz z narzędziami ułatwiającymi naukę.

Technologia NVIDIA GRID vGPU jest certyfikowana przez wiodących dostawców oprogramowania i umożliwia równoczesne uruchomienie wielu maszyn wirtualnych korzystających z tego samego procesora graficznego. Każda z tych maszyn współpracuje z pełnoprawnym sterownikiem graficznym firmy NVIDIA, co gwarantuje pełną zgodność z aplikacjami użytkowników.

„Projektanci, inżynierowie oraz pracownicy kreatywni zwykle są w awangardzie rozwoju technologicznego, ale od zawsze ich praca podlegała ograniczeniom ze względu na konieczność dysponowania względnie wydajnymi komputerami, które umożliwiałyby im wykonanie niezbędnych zadań”, powiedział Jeff Brown, wiceprezes działu ds. wizualizacji i projektowania profesjonalnego w firmie NVIDIA. „Dzięki technologii NVIDIA GRID vGPU mogą oni pracować wszędzie tam, gdzie znajdą inspirację – zarówno u klienta, w swoim domu, jak i w biurze.”

Technologia NVIDIA GRID vGPU uzyskała szerokie poparcie przemysłu oraz niezależnych producentów oprogramowania

„Infrastruktura wirtualnych pulpitów oraz możliwość dynamicznego przydzielania mocy procesorów graficznych za pomocą technologii vGPU to rozwiązania, które stały się niezbędne w naszym dziale IT, który ulega nieustannym rozbudowom. Nasi inżynierowie wykorzystują procesory graficzne o różnej wydajności, w zależności od projektu. Utrzymywanie wielu stacji roboczych i kart graficznych stało się kosztownym, uciążliwym przedsięwzięciem. Technologia GRID ułatwiła nam to zadanie, ponieważ pozwala nam przydzielić użytkownikom więcej mocy graficznej w czasie rzeczywistym. Wystarczy przypisać użytkownikowi dodatkowe procesory graficzne w oprogramowaniu XenServer – nowy moduł będzie dostępny natychmiast po następnym uruchomieniu wirtualnej maszyny.”

— Serdar Kaya, inżynier systemów informatycznych w Turkish Aerospace Industries

„Uniwersytet im. Rogera Williamsa potrzebował praktycznego rozwiązania wirtualizacji, który mógłby obsłużyć karty graficzne. Technologia NVIDIA GRID vGPU okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzięki NVIDIA GRID nasi studenci mogą korzystać z niezbędnych aplikacji gdziekolwiek są. W ten sposób mogą oni pracować poza biblioteką uniwersytecką czy laboratorium.”

— James Galib, dyrektor działu IT Uniwersytetu im. Rogera Williamsa

„W ramach Adobe Creative Cloud profesjonaliści z branży kreatywnej otrzymują dostęp do narzędzi, które pozwalają im pracować z nowymi środkami przekazu oraz rozwijać swoje pomysły. Dzięki produktom z serii NVIDIA GRID nasi klienci mają jeszcze więcej możliwości korzystania z ultrawydajnych wersji programu Adobe Photoshop.”

— Pam Clark, dyrektor ds. zarządzania produktami w firmie Adobe

„Firma Autodesk nieustannie pracuje nad rozwiązaniami, które zapewniałyby klientom dostęp do potrzebnych narzędzi w dowolnym momencie. Technologia NVIDIA GRID vGPU pozwala nam udostępnić użytkownikom najlepsze aplikacje w swojej klasie – w dowolnym momencie i miejscu, na dowolnym urządzeniu, bez kompromisów.”

— Jay Tedeschi, ekspert ds. popularyzacji technologii w firmie Autodesk

Dostępność nowych materiałów

Firma NVIDIA udostępnia szereg materiałów dla prasy, analityków, menedżerów oraz profesjonalistów z branży IT zainteresowanych technologią NVIDIA vGPU:

Blogi o tematyce technologii vGPU od partnerów NVIDIA GRID:

  • Blog firmy Citrix, dostępny tutaj.
  • Blog firmy Hewlett-Packard, dostępny tutaj.
  • Blog firmy Cisco, dostępny tutaj.

Dodaj komentarz