Laptopy hybrydowe – czy mają szansę stać się komputerami przyszłości?

 W niedalekim czasie dotykowe ekrany staną się standardowym rozwiązaniem w komputerach przenośnych. Zanim jednak to nastąpi większość  ch. alezość osób planując zakup nowego sprzętu elektronicznego waha się osób planując zakup nowego sprzętu elektronicznego często waha się między tabletem, który oferuje większą mobilność, a laptopem, który z kolei zapewnia wyższą funkcjonalność.  Wszystkim tym, którzy nie chcą iść na technologiczny kompromis producenci sprzętu elektronicznego proponują rozwiązanie typu 2 w 1, czyli laptopy konwertowane bądź laptopy hybrydowe.

Ekrany w laptopach konwertowanych można obracać, składać i dostosowywać ich położenie do swoich, własnych potrzeb, ale w przeciwieństwie do laptopów hybrydowych nie można ich całkowicie odłączyć. Propozycją urządzeń hybrydowych od marki Toshiba jest m.in. seria Satellite W30t z przestronnym, dotykowym wyświetlaczem IPS HD o przekątnej 13,3’’ oraz głośnikami stereo z systemem wzbogacania dźwięku DTS® Studio Sound™.

Zaletą tabletu jest poręczny dotykowy ekran, który świetnie sprawdzi się podczas podróży, dostęp do szerokiej gamy aplikacji mobilnych oraz interaktywna rozrywka w zasięgu ręki. Laptop to wysoki poziom  ą ortów i złączy, które zapewniają wydajności, duża ilość portów i złączy oraz nieodłączny element pracy biurowej. Wybierając urządzenia hybrydowe, ich użytkownicy nie muszą rezygnować ani z mobilności, jaką oferują urządzenia przenośne, ani z funkcjonalności, jaką charakteryzują się wysoce wydajne laptopy biznesowe.

Laptopy hybrydowe po odłączeniu ekranu tworzą autonomiczne urządzenie, którym jest tablet. Jest wyposażony we wszystkie niezbędne komponenty takie jak: procesor, pamięć czy dysk, które zapewniają mu pełną niezależność funkcjonowania. Ekrany te posiadają również szereg portów i złączy tak jak w przypadku Satellite W30t, który posiada port Micro-USB to oddzielnego ładowania, port Micro-HDMI do wyświetlania multimediów na telewizorach HD oraz gniazdo na kartę Micro-SD do prostego transferowania ulubionych plików. Dzięki takiej konstrukcji klawiatura w laptopach hybrydowych pełni zazwyczaj funkcję stacji dokującej, która posiada wbudowaną dodatkową baterię. Takie rozwiązanie sprawia, że popularne hybrydy mogą tworzyć dwa niezależne urządzenia – laptop i tablet, które wykorzystują autonomiczne źródła energii, a innowacyjna funkcja Sleep-and-Charge umożliwia ładowanie urządzenia przenośnego nawet
z wyłączonego laptopa.

Laptopy hybrydowe to idealne rozwiązanie dla osób, które często podróżują i potrzebują stałej łączności oraz dostępu do sieci. Instalowany obecnie u większości urządzeń komputerowych system operacyjny Windows 8.1 sprzyja rozwiązaniom dotykowym, z których korzystają użytkownicy popularnych hybryd. Urządzenia te dobrze sprawdzą się
w przedsiębiorstwach, które poszukują uniwersalnych rozwiązań i sprzętu elektronicznego, który będzie w stanie dostosować się do każdej sytuacji biznesowej: od sprawdzenia maila, po edycję prezentacji,  a na pracy w arkuszu kalkulacyjnym skończywszy.

Dodaj komentarz