Oświetlenie OLED od LG

Rynek oświetleniowy jest w ostatnim czasie silnie zalewany nowościami –  producenci znanych marek prześcigają się w tworzeniu nowych rozwiązań i technologii. Pojawiło się niedawno kilka firm, które stworzyły np. ,,inteligentne żarówki” – regulowane za pomocą smarfona. Philips zademonstrował rozwiązanie polegające na przekształceniu całego sufitu w panel – lampę.

LG niedawno wyszło z kolei z propozycją projektu lampy wykorzystującej diodę LED, których jedną z ważnych cech jest możliwość zupełnie swobodnego dopasowania kształtu. Jak podaje producent wśród plusów należy wymienić niepowtarzalny wygląd i wysokiej jakości oświetlenie. Nowa lampa LG, tak jak ostatnie żarówki koreańskiego producenta jest kompatybilna z systemem Android i iOS, które pozwalają na komunikację z żarówką przy pomocy Bluetooth.

 

lg-oled-lamp

 

Dzięki temu możliwe jest szybkie dopasowanie intensywności światła oraz włączenie np. alarmu. Zdaniem specjalistów nieuchronnie wraz z postępem technologicznym nadchodzi rewolucja w naszym wyobrażeniu o domowym oświetleniu. Producent sugeruje byśmy się otworzyli na nowości i nie ograniczali się do klasycznej koncepcji żarówki. Jako futurystyczny przykład firma LG podała płaską lampę, która może być umieszczona na ścianie i pełnić także funkcję zbliżoną do tapety.

Dodaj komentarz