Snapdragon 810 – super mocny 64 – bitowy procesor

Licząca się na rynku mobilnych procesorów firma Qualcomm zapowiedziała niedawno dwa nowe układy. Snapdragon 810 wyprodukowany w 20 nm procesie technologicznym ma oferować 4 rdzenie Cortex-A57 oraz 4 kolejne Cortex-A53. Bardzo ważnym elementam jest fakt, że wszystkie bedą mogły pracować jednocześnie, co w połączeniu z grafiką Adreno 430 i obsługą pamięci DDR4 zagwarantować powinno zdaniem producenta naprawdę potężne moce obliczeniowe.

Na obecny czas, można przypuszczać, że zbliża się najwydajniejszy mobilny procesor, który poza ogromną wydajnością zapewnić ma kilka zmian w stosunku do swoich poprzedników. Firma Qualcom, nie zamierza ograniczać swego obszaru działania jedynie do flagowych smartfonów, czy tabletów – opracowała więc sześciordzeniowego Snapdragona 808. Urządzenie ma zaimplementowane 2 rdzenie Cortex-A57 oraz 4 rdzenie Cortex-A53, które będą kompatybilne z nowym układem graficznym – Adreno 418.

qualcomm-snapdragon-810-procesor-cechy

Według zapowiedzi będzie on nieco słabszy od Adreno 420 ze Snapdragona 805, jednak wydajniejszy o 30% niż Adreno 330. Schemat urządzenia jest podobny do tego jaki Smasung zastosował w swoim 8-rdzeniowym Exynosie 5 Octa; Snapdragon 808 przypominać może Exynosa 5 Hexa; jednak wydajność powinna być tu zdecydowanie większa. Musimy niestety poczekać jeszcze trochę czasu na pojawienie się na rynku Snapdragona 810 i Snapdragona 808; ich wejście na rynek planowane jest bowiem dopiero na przyszły rok.

Dodaj komentarz