ADATA wprowadza na rynek karty SDXC UHS-I Speed Class 3 (U3)

ADATA™ Technology, wiodący producent wysokowydajnych modułów DRAM i urządzeń korzystających z pamięci NAND Flash, zapowiedział wprowadzenie na rynek kart pamięci SDXC UHS-I Speed Class 3 (U3) serii XPG i Premier Pro. W porównaniu z wcześniejszą linią produktów UHS-I U1, prędkości zapisu/odczytu wzrosły odpowiednio o 750% i 500%. Obie serie produktów zostały zaprojektowane, by w pełni wspierać najnowszą specyfikację UHS-I U3. To umożliwia nowym kartom pamięci przechwytywanie profesjonalnych obrazów najwyższej jakości, jak również płynne transferowanie bardzo dużych plików bez żadnych opóźnień.X_SDXC-UHS-I-U3_Feature-5 X_SDXC-UHS-I-U3_Feature-4X_SDXC-UHS-I-U3_Feature-5

W miarę jak rośnie zapotrzebowanie na niezwykle szczegółowe materiały wideo w ultra wysokiej jakości, stosowana coraz częściej rozdzielczość 1920 × 1080 pikseli (Full HD) szybko ewoluowała do standardu 4K Ultra HD (3840 × 2160). Tworzenie materiałów wideo wysokiej jakości, zapisywanych w plikach zajmujących dużo miejsca, wymaga coraz bardziej pojemnych nośników. To stwarza nowe wyzwania dla sprzętu nagrywającego i urządzeń służących do przenoszenia danych wraz z używanymi w nich nośnikami. Karty pamięci ADATA XPG i Premier Pro SDXC UHS-I U3 są skrojone specjalnie dla potrzeb urządzeń operujących w formatach 4K 2K i dostarczają niespotykanych dotąd prędkości zapisu/odczytu rzędu odpowiednio: do 95/85 MB/s i do 95/60 MB/s.
Karty pamięci ADATA SDXC UHS-I U3 przeszły wiele testów w najcięższych warunkach, dzięki czemu producent może bez obaw zaoferować dożywotnią gwarancję. Produkty serii XPG będą dostępne w wersjach o pojemności 64 GB, a produkty serii Premier Pro w dwóch wersjach o pojemności 64 GB i 128 GB.

Dodaj komentarz