Nowe monitory iiyama

iiyama wprowadza na polski rynek nową serię wielkoformatowych ekranów z 6 kompatybilnymi punktami dotykowymi oraz powłoką antyrefleksyjną

Firma iiyama, japoński producent hi-endowych monitorów dla wymagających użytkowników, wprowadza na polski rynek nową serię profesjonalnych, wielkoformatowych ekranów z serii TH z funkcją multi-touch i powłoką antyrefleksyjną (AR), która eliminuje problem odbijania się światła w ekranie.

Pierwsze powłoki AR stosowane były w optyce w celu podniesienia jasności obiektywów i zmniejszały współczynnik odbicia o ok 50%. Obecnie stosowane rozwiązania niemal całkowicie eliminują ten problem. W obu modelach iiyama wykorzystano powłokę z dwutlenku krzemu. Nie tylko sprawia ona, że światło nie załamuje się na powierzchni monitora, ale także dodatkowo zabezpiecza ekran przed zabrudzeniami i zarysowaniami. 42’’ iiyama TH4264MIS-B1AG i 46’’ iiyama TH4664MIS-B1AG idealnie sprawdzą się więc w mocno oświetlonych biurach, salach konferencyjnych czy punktach wystawowych.

Dzięki użytej w monitorach technologii infrared, panele wykrywają aż 6 punktów dotykowych jednocześnie, co pozwala na wykorzystanie gestów do obsługi systemu i aplikacji. Ekran 42’’ oparty jest o matrycę IPS, 46-calowy – AMVA3. Obie gwarantują szerokie kąty widzenia, wysoką jaskość i znakomite odwzorowanie kolorów – wszystko w natywnej rozdzielczości Full HD. Funkcje Picture in Picture (PIP) i Picture by Picture (PBP) umożliwiają jednoczesne wyświetlenie obrazów z różnych źródeł sygnału. Dzięki wyposażeniu w czujnik natężenia światła podświetlanie panelu jest automatycznie dostosowywane do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu – obraz jest zawsze jasny i klarowny, a pobór prądu zminimalizowany.

Dodaj komentarz