Nowe monitory profesjonalne LED Sony BRAVIA 4K

Sony rozszerza linię monitorów profesjonalnych BRAVIA o trzy modele o rozdzielczości 4K. Nowe monitory, zgodne z HTML5, są przeznaczone do użytku w dużych firmach, salkach konferencyjnych, sklepach i placówkach medycznych. Dzięki zgodności z 4K — nowym standardem jakości obrazu — odznaczają się wyjątkową głębią i wiernością reprodukcji. Do wyboru są modele z ekranem o przekątnej 55, 65 i 85 cali.

Nowe monitory mają następujące symbole:

Modele FWD-55X8600P, FWD-65X8600P i FWD-85X9600P łączą stylowy wygląd z pełnym potencjałem technologicznym Sony, którego przejawem jest między innymi możliwość przekształcania materiałów Full HD do formatu 4K — i uzyskania najlepszego obrazu w każdej sytuacji. Panel LCD 4K pozwala wyświetlić cztery razy więcej pikseli niż panele Full HD, co przekłada się na wyjątkową czystość obrazu. Minimalna grubość oznacza, że monitor dobrze prezentuje się zarówno w firmach, jak i obiektach handlowych.

Łatwa integracja nowych modeli z większymi systemami to zasługa standardowych zamocowań i prostej obsługi. Tryb hotelowy pozwala na personalizację urządzenia, zapis preferowanych ustawień oraz ich kopiowanie przy użyciu pamięci USB.

Wszystkie trzy monitory są wyposażone w ekrany o rozdzielczości 4K i pozwalają na odtwarzanie materiałów w formacie 4K 60p, w tym plików wideo 4K z urządzeń USB. Do sterowania można wykorzystywać łącze RS232C (za pośrednictwem sprzedawanego osobno modułu CBX-H11/1) i protokół IP. Z myślą o zastosowaniach w cyfrowej reklamie wizualnej (ang. Digital Signage) urządzenia są zgodne z HTML5.

— Nowe modele BRAVIA to już druga generacja profesjonalnych monitorów 4K Sony — mówi Thomas Issa, menedżer ds. monitorów w Sony Europe. — Nasi klienci z rynku profesjonalnego będą mogli skorzystać z wprowadzonych w nich ulepszeń i zalet technologii 4K za bardzo konkurencyjną cenę. Zgodność z HTML5 i nadzwyczajna jakość naszego obrazu 4K umożliwi im wyświetlanie filmów, reklam, pokazów i informacji w prosty, ale wzbudzający zainteresowanie sposób.

Sprzedaż monitorów profesjonalnych BRAVIA X9 (FWD-55X8600P, FWD-65X8600P i FWD-85X9600P) rozpocznie się w lipcu 2014 r.

Dodaj komentarz