Akcesoria montażowe X-Land do BenQ SP2 – sportowej kamery sterowanej zegarkiem i smartfonem

Filmowanie w jakości Full HD w ekstremalnych warunkach wymaga nie tylko kamery BenQ SP2, ale i zestawu akcesoriów do solidnego i bezpiecznego montażu kamery.
Co prawda, w zestawie z kamerą użytkownik dostaje bogaty zestaw akcesoriów montażowych, to dla najbardziej wymagających BenQ oferuje zestaw akcesoriów X-Land Collection.

BenQ oferuje już w Polsce zestaw X-Land Collection – akcesoriów ułatwiających solidny i bezpieczny montaż kamery sportowej BenQ SP2.
Zestaw X-land Collection zawiera:

  • mocowanie do kierownicy roweru, skutera czy motocykla
  • mocowanie z przyssawką do szyby czy innych płaskich i gładkich powierzchni
  • uprząż do mocowania kamery na gołej głowie lub na kasku
  • uprząż do mocowania kamery na klatce piersiowej
  • adapter do standardowego statywu fotograficznego
  • płaski uchwyt samoprzylepny
  • zakrzywiony uchwyt samoprzylepny
  • wkładki pochłaniające wilgoć i zapobiegające skraplaniu się wilgoci z wnętrza wodoszczelnej obudowy
  • T-Connector – przejściówka do innych systemów akcesoriów do kamer

Zestaw X-Land dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 199 zł.

Kamera BenQ SP2

BenQ SP 2 to kamera sportowa do rejestracji w najbardziej nawet ekstremalnych warunkach. Opatentowana, wodoszczelna obudowa spełnia standardy IPX8, umieszczony u góry kamery ekran OLED pokazuje parametry i opcje. Dołączany w komplecie zegarek, umożliwia wygodny podgląd w trakcie nagrywania oraz zdalne sterowanie kamerą.

Użytkownik może zmieniać jakości w jakiej rejestrowany jest obraz wideo. Najwyższa możliwa jakość to Full HD (1920×1080) z szybkością 60 klatek na sekundę (fps). Możliwe jest także uzyskanie filmu w zwolnionym tempie (ang. Slow Motion) dzięki nagrywaniu z szybkością 120 czy nawet 240 klatek na sekundę. Funkcja fotografowania poklatkowego pozwala na automatyczne wykonanie serii zdjęć w odstępie 1/3/5/10/30/60 sekund i zapisanie ich jako jednej sekwencję wideo.

Niezależnie od wybranej rozdzielczości filmowania BenQ SP2 automatycznie rejestruje każde ujęcie w małej rozdzielczości 432×240 pix dzięki czemu, zaraz po ukończenie filmowania można umieścić gotowy film na YT czy FB – plik z takim filmem jest mniej więcej 30 razy mniejszy niż plik Full HD – dużo szybciej się go przesyła np. ze smartfona na wakacjach.

Dzięki wbudowanemu Wi-Fi i bezpłatnej aplikacji, kamera bezprzewodowo komunikuje się ze smartfonem lub tabletem. Za ich pośrednictwem można zdalnie sterować kamerą – startować i zatrzymywać nagrywanie, podglądać co jest nagrywane oraz przeglądać i zmieniać wszystkie ustawienia. Na ekranie urządzenia mobilnego można również przeglądać zapisane na karcie kamery filmy i zdjęcia oraz je kasować zwalniając miejsce na nowe nagrania. Z tabletu czy smartfona można przesłać filmy bezpośrednio do serwisów społecznościowych – tu przydaje się wspomniane wcześniej automatyczne nagrywanie w mniejszej rozdzielczości.

Sugerowana cena detaliczna kamery BenQ SP2 – z zegarkiem i podstawowym zestawem akcesoriów to 1199 zł. Gwarancja 24 miesiące w trybie door-to-door.

Parametry BenQ SP2

Matryca 1/2.3″ 16M CMOS sensor
Obiektyw 7-elementowy asferyczny obiektyw F2,8
Specyfikacja Video 1080p (16:9): 60 i 30fps
960P (4:3): 60 i 30fps
720P (16:9): 120,60fps
WVGA (16:9): 240fps
Time Lapse: 1,3,5,10,30,60 sek.
Specyfikacja Foto 16Mpix, 12Mpix, 8Mpix, 5Mpix (Ultra Szeroki (Wide) + Szeroki (Wide)
Zdjęcia Seryjne: 7/1 Zdj./s
Samowyzwalacz: 2,10 sek.
Format Zdjęcia: JPEG (EXIF 2.3), DCF
Zaawansowane Funkcje Wifi
Zegarek – Pilot RF
Balans Bieli
Video Looping
Auto wyłączanie po : 1, 3, 5, 10, 30, 60 minutach
Pamięć Micro SD/SDHC klasa 10 do 32 GB
Wymiary i waga Wymiary: 59.2(szer.) x 42.7(wys.) x 26.4(gł) mm, waga: 80g
Źródło zasilania Akumulator Litowo-Jonowa 2260 mAh
Interfejs Karta micro SD
  Mikro USB, Mini HDMI, 3.5 mm Zewnętrzny Mikr.
Akcesoria Wodoszczelna Obudowa, Obrotowy T-Tip, Zaokrąglone Samoprzylepne Gniazdo, Płaskie Samoprzylepne Gniazdo, Zegarek z Możliwością Podglądu na Żywo, Samoprzylepny Kulkowy Zaczep Mocowania T-Tip, Wkładki Przeciwmgielne, Pasek – Rzep do Mocowania, Przejściówka do Mocowania, Klapka Mocowania Tylnej Obudowy z Blokadą Zabezpieczającą, Adapter Mocowania T-Tip

Dodaj komentarz