Elegancka i cicha obudowa ZALMAN R1

ZALMAN prezentuje obudowę R1 przeznaczoną do cichych zestawów komputerowych o wyjątkowym i eleganckim wyglądzie. Obudowa wyróżnia się na tle innych produktów obecnością przednich drzwiczek, które są wyposażone w gąbkową matę wygłuszającą. Drzwiczki mają fakturę szczotkowanego aluminium, co nadaje całej konstrukcji ekskluzywnego wyglądu.

ZALMAN R1 pozwala na montaż pięciu wentylatorów 120 mm, z czego aż trzy (tylny, górny oraz przedni) są już fabrycznie zainstalowane i dostarczone wraz z obudową. Dwa z nich można regulować przy pomocy dwustopniowego regulatora obrotów znajdującego się pod drzwiczkami. Górną ściankę obudowy można alternatywnie wykorzystać do instalacji chłodnicy systemu chłodzenia cieczą o długości 240 mm. Na przedniej ściance znajduje się też filtr przeciwkurzowy, który można zdemontować i umyć pod bieżącą wodą.

Obudowa daje możliwość instalacji pięciu 3,5” dysków twardych, jednego dysku twardego lub SSD 2,5” oraz dwóch napędów optycznych (lub innych urządzeń 5,25”). Obsługa czterech zatok na dyski 3,5” jest całkowicie beznarzędziowa – wystarczy założyć na dysk szyny i wsunąć w odpowiednią zatokę. Bez użycia śrubokręta można także instalować urządzenia 5,25”, korzystając z plastikowych blokad.

ZALMAN R1 mieści kartę graficzną o długości do 36 cm oraz potężne zasilacze o długości nawet 20 cm. Jeśli w systemie ma pracować więcej niż jedna karta graficzna, można skorzystać z dołączonej do zestawu prowadnicy, która będzie trzymała wszystkie karty na właściwej wysokości – co poprawi skuteczność ich chłodzenia.

Boczny panel obudowy jest wyposażony w plastikowe okno, które pozwala podglądać sprzęt w trakcie pracy – i jest ukłonem w kierunku użytkowników, dla których wygląd zestawu ma szczególne znaczenie.

Na przednim panelu obudowy znajdują się trzy porty USB (w tym jeden w wersji 3.0), gniazdo słuchawkowe oraz mikrofonowe, wyłącznik, przycisk reset oraz kontrolka sygnalizująca zajętość dysku.

Wymiary obudowy ZALMAN R1 to 450 (D) x 192 (S) x 465 (W) mm.

 

Specyfikacja:

Model ZALMAN R1
Typ obudowy Midi Tower ATX
Kompatybilność z płytami głównymi Standard ATX / Mini ITX / Micro ATX
Kompatybilność z kartami graficznymi Do 360 mm długości
Wymiary 450 (D) x 192 (S) x 465 (W) mm
Materiał Stal, plastik
Liczba zatok 2 zatoki wewnętrzne 5.25”
4 zatoki wewnętrzne 3.5”

1 zatoka wewnętrzna 2.5”

1 zatoka zewnętrzna 3,5”

Liczba slotów rozszerzeń 7
Fabryczna wentylacja 1 x 120 mm tylny

1 x 120 mm górny

1 x 120 mm przedni z podświetleniem LED

Porty I/O (przedni panel) 1 x USB 3.0

2 x USB 2.0
1 gniazdo mikrofonowe
1 gniazdo słuchawkowe

Dodatki – kontroler obrotów (równoległa kontrola 2 wentylatorów),

– prowadnica dla kart graficznych

Kolor Czarny

 

 

 

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena detaliczna obudowy ZALMAN R1 wynosi 179 zł brutto.

Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Dodaj komentarz