ARCHOS Smart Home

ARCHOS wprowadza nowy system do zarządzania inteligentnymi urządzeniami wraz z centralką umożliwiającą kontrolę z poziomu smartfona lub tabletu.

“Żyjemy w czasach, w których chcemy mieć nad wszystkim kontrolę. Przebywając w pracy, czy gdziekolwiek poza domem, lubimy wiedzieć co się w nim dzieje i dodatkowo mieć na to wpływ. Dzięki systemowi ARCHOS Smart Home zrobimy krok w kierunku inteligentnych domów przyszłości” – mówi Loic Poirier, CEO firmy ARCHOS.

Częstotliwość 433MHz dla wszystkich

Urządzenie do zarządzania systemem ARCHOS Smart Home łączy sprzęty bezprzewodowo w częstotliwości 433MHz, dzięki czemu pozwala na obsługę szerokiej gamy podłączonych do systemu sprzętów. Dodatkowo, system współpracuje z kluczowymi na rynku producentami wyposażenia wnętrz i inteligentnych urządzeń takimi jak Somfy, DI.O Chacon, Otio, Conrad czy Bliss. Dzięki nowej funkcji „Learn & Control” użytkownicy mogą kontrolować i zarządzać działaniem między innymi rolet zewnętrznych, bramy garażowej, wtyczek czy lamp z poziomu smartfona lub tabletu z każdego miejsca na świecie lub połączyć urządzenia w jeden wspólny system dla łatwiejszej obsługi podłączonych sprzętów domowych.


ARCHOS Smart Home

Oglądaj na smartfonie, co się dzieje w Twoim salonie

ARCHOS Smart Home jest kompatybilny z kamerami do monitoringu marki FOSCAM – liderem na rynku kamer IP, co pozwoli użytkownikom na bezpośrednie przesyłanie nagranego obrazu na smartfon lub tablet. Użytkownicy będą mogli dodać funkcje swojej kamery IP (jakość HD, tryb nocny, detekcję ruchu, 360-stopniowy zakres obrazu itp.) w programie Smart Home, który stworzyć można za pomocą prostej w obsłudze aplikacji o tej samej nazwie. W takim programie możliwe jest np. ustawienie automatycznego rozpoczęcia nagrywania przy otwarciu się drzwi do domu, a obraz przesyłany jest strumieniowo na smartfon.

Włączaj światło przez Twittera

Aby jeszcze bardziej połączyć inteligentne urządzenia ze sobą, z kanałami social media czy aplikacjami, ARCHOS zintegrował centralkę zarządzającą i aplikację SmartHome z IFTTT – popularnym systemem online do tworzenia prostych formuł typu “jeżeli…to…” dla wybranych urządzeń i kanałów online.

Smart Home

Dodaj komentarz