BenQ na CES 2015 – premiera 6 nowych monitorów

Na rozpoczynających rok targach Compurer Electronic Show CES 2015 odbywających się w dniach 6 – 9 stycznia w Las Vegas w USA firma BenQ pokazała 6 nowych monitorów. Cztery z nich przeznaczone są dla graczy – modele XL2730Z (WQHD), XL2730T (Full HD), RL2755HM (Full HD)i XL2420 (Full HD), a dwa do profesjonalnych zastosowań – SW2401PT (WQHD) do fotografii i grafiki oraz – BL3201PH o rozdzielczości 4K dla użytkowników systemów wspomagających projektowanie (CAD/CAM).

Wysokiej rozdzielczości BenQ XL2730Z BenQ XL2730Z to 27 calowy monitor o rozdzielczości WQHD (2560 x 1440) z 1 ms (GTG) czasem reakcji matrycy i częstotliwością odświeżania 144 Hz. Flicker-free, Low Blue Light , Motion Blur Reduction i Gaming Refresh rate Optimization Management (GROM) to funkcje usprawniające i uprzyjemniające grę najbardziej nawet wymagającym graczom. BenQ XL2730Z to jeden z pięciu dostępnych na rynku monitorów, które obsługują synchronizację dynamicznego odświeżania AMD FreeSync.

BenQ XL2730T do gier FPS XL2730T o rozdzielczości Full HD to 27 calowa wersja znanego w Polsce monitora XL2430T zaprojektowanego dla wymagających graczy szczególnie w gry FPS (First Person Shooting). Motion Blur Reduction 2.0, Black eQualizer 2.0, Flicker-free, Low Blue Light i Gaming Refresh rate Optimization Management (GROM) to funkcje usprawniające użytkowanie w czasie najdłuższych nawet pojedynków. Tryb Auto Game automatycznie rozpoznaje uruchomioną grę i optymalizuje ustawienia monitora, a tryb Game to Go pozwala zapisać konfigurację monitora na nośniku pamięci USB i wykorzystanie na innym monitorze np. na turnieju.
BenQ RL2755HM o rozdzielczości Full HD to 27 calowy monitor dla miłośników szczególnie gier FPS. Czas reakcji matrycy to 1 ms (GTG). Monitor ma wbudowane 2W głośniki i ma dwa gniazda HDMI umożliwiające bezproblemowe podłączenie konsol do gier.

Hybrydowy BenQ XL2420G o rozdzielczości FullHD to 24 calowy monitor obsługujący technologię Nvidia G-SYNC zapewniającą szybsze odświeżanie zmieniających się partii obrazu w miarę ich renderowania przez kartę graficzną obsługującą tryb G-SYNC. Użytkownik może oczywiście przełączyć się w tryb BenQ Classic i korzystać ze wszystkich funkcji BenQ poprawiających jakość obrazu i wygodę gry, a nieobsługiwanych w trybie G-SYNC. Czas reakcji matrycy to 1 ms GTG, dostępne funkcje to m.in. Black eQualizer poprawiający widoczność szczegółów w ciemnych partiach obrazu.
Fotograficzny BenQ 24 calowy SW2401PT o rozdzielczości WQHD (2560×1400) to pierwszy profesjonalny monitor dla fotografów zapewniający doskonała jakość obrazu, 99 proc. zgodność z paletą Adobe RGB, dużą elastyczność możliwości kalibracji wraz z możliwością zapisania i późniejszego szybkiego przełączania, dwóch różnych profili kalibracji
koloru. 14-bitowa 3D Look Up Table (LUT) umożliwia precyzyjne mieszanie kolorów RGB dla nienagannej reprodukcji barw. Delta E < 2 zarówno w przestrzeni sRGB jak i Adobe RGB zapewnia integralność postrzegania obrazu. Monitor ma również specjalny tryb wyświetlania obrazów czarno-białych.

BenQ BL3201PH o rozdzielczości 4K to 32 calowy monitor z matrycą o rozdzielczości 4K (3840×2160) przeznaczony dla projektantów korzystających z systemów CAD/CAM. Wysoka rozdzielczość zapewnia 4-krotnie większą liczbę szczegółów (pikseli) w porównaniu z monitorami Full HD. Monitor zapewnia 100 proc. zgodność z paletą sRGB i standardem rec. 709 a także tryb CAD/CAM czyli m.in. specjalne mapowanie kolorów dla popularnych na rynku programów CAD. Ergonomię pracy zapewnia szeroki zakres regulacji położenia i pochylenia ekrany, w tym możliwość ustawienia ekranu w pionie (pivot).

Już w lutym br. powinien być w Polsce dostępny BenQ XL2420G w sugerowanej cenie detalicznej ok. 2499 zł. Nie wiadomo jeszcze kiedy i w jakiej cenie będą w Polsce pozostałe monitory.

Dodaj komentarz