SMAX debiutuje na polskim rynku z kamerami

SMAX, spółka zależna EDIMAX Technology, specjalizująca się w produkcji urządzeń do kompleksowego monitoringu pomieszczeń, obiektów i otaczających je przestrzeni, debiutuje na polskim rynku z kamerami profesjonalnymi do całodobowego nadzoru wizyjnego. Rozwiązania zostały zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych i w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenie.

Trzy nowe modele wykorzystują najpopularniejsze formaty kompresji wideo: H.264, MPEG4 oraz MPJPEG. Zapewniają płynną obsługę dwóch strumieni wideo jednocześnie. Nocną pracę urządzeń wspiera funkcja Night Vision.

SMAX AV1

Oferowana przez SMAX wandaloodporna, kopułkowa kamera AV1 o rozdzielczości 2 megapikseli jest odporna również na kurz i wodę. Zasięg diod podczerwieni wynosi do 20 metrów. Obiektyw kamery można ręcznie obracać w trzech wymiarach celem dostosowania optymalnego ustawienia do monitorowania. Model zalecany jest przede wszystkim do zastosowań w miejscach, gdzie wymagana jest szczególna ochrona urządzeń monitorujących, jak np. na przystankach autobusowych, w metrze i w tramwajach, w szkołach, na terenach zakładów karnych i poprawczych czy zakładów przemysłowych.

SMAX AU1

Zewnętrzna kamera SMAX AU1 dedykowana jest osobom poszukującym wydajnego urządzenia do monitoringu w rozsądnej cenie. Urządzenie jest odporne na kurz i wodę oraz wyposażone w specjalny uchwyt chroniący okablowanie. SMAX AU1 może być zasilana za pomocą switcha PoE. Model ten przystosowany jest do montażu na ścianie lub na suficie w takich miejscach jak na przykład parkingi, pasaże handlowe czy biura.

SMAX GU1

Zewnętrzna kamera GU1 wyposażona jest w ruchomy obiektyw oraz możliwość zdalnego sterowania ostrością oraz przybliżaniem. Jakość rejestrowanego obrazu wspiera funkcja WDR oraz automatyczna regulacja ostrości. Łatwa w instalacji kamera jest wysoce odporna na kurz i wodę (standard IP67). Szczególnie polecana jest do monitoringu osiedli, parkingów oraz budynków fabrycznych.

Do każdej kamery dołączone jest dedykowane oprogramowanie, skrócona instrukcja obsługi, płyta CD (sterownik) oraz narzędzia do montażu urządzenia. Wszystkie urządzenia są kompatybilne ze standardem ONVIF.

Cena i dostępność:

Sugerowane ceny produktów wynoszą 1089 zł brutto za kamerę AV1, 1039 zł za model AU1 oraz 2049 zł za model GU1. Urządzenia można nabyć u dystrybutorów rozwiązań EDIMAX na Polskę, w tym od firmy Eptimo, która niedawno dołączyła do oficjalnych dystrybutorów EDIMAX i SMAX.

Specyfikacja techniczna:

Model: SMAX AV1 SMAX AU1 SMAX GU1
Typ produktu: Kamera IP wandaloodporna Zewnętrzna kamera IP Zewnętrzna kamera IP
Rozdzielczość 2 Mpix 2 Mpix 2 Mpix
Ogniskowa obiektywu F=3,6 mm F=3,6 mm Zmienna od 3 do 10,5 mm
Kompresja H.264 / MPEG4 / MJPEG
Obsługa dwóch strumieni
H.264 / MPEG4 / MJPEG
Obsługa dwóch strumieni
H.264 / MPEG4 / MJPEG
Obsługa dwóch strumieni
 

Tryb rejestracji obrazu

1080p/30fps 1080p/30fps 1080p/30fps
Gniazdo karty pamięci Micro-SD, SDHC Micro-SD, SDHC Micro-SD, SDHC
Obsługa dźwięku Dwukierunkowy system audio brak Dwukierunkowy system audio
Wejścia/wyjścia cyfrowe 1 wejście cyfrowe, 1 wyjście cyfrowe brak 2 wejścia cyfrowe, 1 wyjście cyfrowe, wyjście TV
Maksymalny zasięg podczerwieni 20m 20m 40m
Dodatkowe opcje Cyfrowy WDR Cyfrowy WDR Sprzętowy WDR
Stopień ochrony IP66/IK8 IP66 IP67/IK10
Zasilanie DC12V/PoE DC5V/PoE DC12V/PoE
Temperatura pracy -20~55°C -20~55°C

-40°C ~ 50°C

Dodaj komentarz