Acer prezentuje rozwiązania dla edukacji

Dzięki bogatej ofercie produktów, Acer odpowiada na rosnące potrzeby wszystkich poziomów edukacyjnych, od przedszkola i szkoły podstawowej po uniwersytety i kształcenie dorosłych. Na ofertę składają się notebooki, Chromebooki, tablety, urządzenia 2 w 1, monitory i projektory.

Seria Aspire Switch: Notebook i Tablet w jednym elastycznym urządzeniu

Seria Acer Aspire Switch to inteligentne notebooki 2 w 1, z których w dowolnej chwili można łatwo korzystać w czterech różnych trybach – dotyk, pisanie, wyświetlanie i udostępnianie. Cztery tryby (notebook, notatnik, prezentacja i daszek) wprowadzają do klasy maksymalną różnorodność. Oprócz możliwości korzystania z urządzenia, jak z w pełni funkcjonalnego notebooka i wygodnego tabletu, seria Aspire Switch oferuje dużo więcej. Dzięki trybowi prezentacji, ekran można obrócić by wyświetlać i udostępniać treści mniejszej grupie, natomiast tryb daszku doskonale sprawdza się na ograniczonej przestrzeni niewielkiego biurka. To również idealny tryb do oglądania filmów.

Modele Aspire Switch dla edukacji są wyposażone w matryce Full HD z technologią IPS i Zero Air Gap; studenci widzą wyraźny, szczegółowy obraz o żywych barwach, nawet przy szerokim kącie widzenia i w ostrym świetle. Matryce urządzeń chroni wyjątkowo wytrzymałe szkło Corning Gorilla Glass 3, zaawansowana technologia zapewniająca odporność na wstrząsy i zarysowania.

Dzięki niewielkiej wadze i nawet 10 godzinom pracy baterii*, studenci mogą korzystać ze swoich Aspire Switch przez cały dzień. 10-calowy model waży zaledwie 1,17 kg, natomiast 11- i 12-calowe modele osiągają wagę odpowiednio 1,55 kg i 1,40 kg.

Modele Aspire Switch z opcjonalną matrycą Full HD obsługują rysik Acer Active Stylus, który daje taką swobodę, jak pióro i kartka papieru. Wygodny rysik przypomina tradycyjne pióro kulkowe, a jego płynne ruchy i czułość na nacisk przypominają pisanie prawdziwym atramentem. To narzędzie doskonale sprawdza się w intuicyjnym pisaniu i rysowaniu.

Trwała konstrukcja Chromebooków dla uczniów

Acer stara się dostarczyć trwałe i wszechstronne modele w cenach, które mieszczą się w ograniczeniach budżetowych szkół i uczelni. Acer jest obecnie jedynym producentem oferującym pełen wachlarz Chromebooków z 11, 13 i 15-calowymi ekranami. Firma cieszy się pozycją lidera na rynku Chromebooków z około 40-procentowym udziałem według danych Gartner.3

“Chromebooki Acer są postrzegane jako świetna platforma edukacyjna dla studentów, ponieważ używają ich oni do współpracy, prowadzenia badań i opracowywania projektów na nowe ciekawe sposoby – powiedział Jakob Jersild Olsen, wiceprezes działu Acer Commercial Channel Division na Europę. – Dwa nowe Chromebooki Acer posiadają ulepszoną, trwałą konstrukcję i sprawdzą się w wymagających warunkach jakie charakteryzują środowiska edukacyjne. Szkoły mogą również wdrożyć i zarządzać tymi platformami tanio, szybko, bezpiecznie, a tym samym koncentrować się na sukcesie studentów”.

Nowy Acer C910 jest wyposażony w dużą, 15-calową matrycę i doskonale nadaje się do laboratoriów i sal lekcyjnych, w których może pracować z nim kilka osób. Acer C740 to kompaktowy Chromebook z 11-calową matrycą, który mieści się w plecaku uczniów korzystających z niego zarówno w szkole, jak i w domu. Wiedząc, że uczniowie czasami obchodzą się ze swoimi urządzeniami dość nieostrożnie, oba modele zostały zaprojektowane, by zapewnić szczególną trwałość. C910 i C740 posiadają wzmocnione obudowy, które wytrzymają nacisk do 60kg, natomiast ich narożniki upadek z wysokości do 45cm. Zawiasy również zostały wzmocnione, więc nowe Chromebooki są bardziej odporne na skręcanie i nacisk.

Duży, 15,6-calowy notebook Acer C910 ma doskonały rozmiar do pracy w grupach, w sali lekcyjnej lub laboratorium. Wysokiej jakości matryce występują w wersji Full HD (rozdzielczość 1920×1080) lub HD (1366×768 rozdzielczość), aby sprostać wymaganiom finansowym szkół.

Zarówno Acer C910, jak i C740, wyposażone są w matryce z technologią Acer ComfyView, zapobiegają wiec oślepieniu dzięki mniejszej ilości odbitego światła, redukują zmęczenie wzroku i umożliwiają studentom korzystanie z Chromebooków w większej ilości miejsc. Bateria w Acer C740 pozwala na pracę do 9 godzin, w Acer C910 – do 8 godzin, więc z obu można korzystać przez cały dzień. Ustawienia i zarządzanie Chromebookami Acer jest intuicyjne i sprawne. Konsola zarządzania oparta na sieci umożliwia zdalne zarządzanie aplikacjami i uprawnieniami we wszystkich Chromebookach w ramach sieci.

Projektory ultrakrótkiego rzutu do sal lekcyjnych

Projektory Acer U5220 i U5320W wyposażone są w technologię ultrakrótkiego rzutu, pozwalającą na wyświetlanie dużych obrazów, nawet w niewielkich pomieszczeniach. Nowa seria Acer U wyświetla wyraźne obrazy o przekątnej do 2,17 m (87 cali) z odległości wynoszącej zaledwie 35 centymetrów od ekranu, przy jasności 3 000 lumenów. Acer U5220W wyświetla obraz w rozmiarze do 1,92m (77 cali) z odległości zaledwie 40 centymetrów. Model U5320W posiada natywną rozdzielczość WXGA i format obrazu 16:10, natomiast U5220 to model o rozdzielczości XGA i formacie obrazu 4:3.

Możliwość wyświetlania dużego obrazu z niewielkiej odległości, jest doskonałym rozwiązaniem dla nauczycieli, wykorzystujących projektor podczas prowadzenia zajęć. Obrazu nie zakłócają uciążliwe cienie, a prowadzący nie musi martwić się regulacją światła lampy. Jeszcze większy komfort i ciekawe formy pracy zapewnia Acer Interactive SmartPen2 oferujący nowy interaktywny sposób prowadzenia prezentacji w małych pomieszczeniach i salach lekcyjnych. Używany jako pilot, Acer SmartPen2 pozwala prowadzącemu prezentację pisać bezpośrednio na wyświetlanym obrazie i sterować prezentacją, co poprawia współpracę i komunikację ze słuchaczami oraz wydajność nauczania.

Acer to pierwszy na świecie producent projektorów wyposażonych w adaptery bezprzewodowe o ukrytej konstrukcji. Ta unikalna funkcja jest dostępna również w projektorach Acer serii U. Umożliwia ona umieszczenie adapterów bezprzewodowych1, takich jak Acer MHL & WiHD lub Google Chromecast wewnątrz obudowy projektora, dzięki czemu jego kształt zachowuje prostotę i elegancję. W porównaniu z tradycyjnymi konstrukcjami dostępnymi na rynku wykorzystującymi zewnętrzne złącza USB/MHL, zintegrowane rozwiązanie MHL zapewnia większe bezpieczeństwo i uniemożliwia kradzież adapterów bezprzewodowych.

Cena i dostępność
Projektory serii U będą dostępne w Europie od drugiego kwartału 2015 r.

Dodaj komentarz