Sony prezentuje na targach ISE 2015 zmodernizowane rozwiązanie

W ubiegłym roku firma Sony wprowadziła na rynek intuicyjne rozwiązanie do prowadzenia prezentacji: Vision Presenter PWA-VP100. Obecnie, podczas targów ISE 2015, po raz pierwszy można zobaczyć w działaniu jego zmodernizowaną wersję. Vision Presenter 2.0 pozwala łączyć na jednym ekranie różnorodne materiały, takie jak filmy wideo, obrazy czy slajdy PowerPoint — i tworzyć efektowne, dynamiczne prezentacje, które obsługuje się jednym palcem. System doskonale nadaje się dla użytkowników, którzy pragną dotrzeć z przekazem nie tylko do odbiorców znajdujących się w tym samym pomieszczeniu, lecz i zdalnych uczestników prezentacji.

W zmodernizowanej wersji wprowadzono wiele nowych funkcji:

  • Zgodność ze standardem HDCP umożliwia korzystanie z takich źródeł, jak odtwarzacze Blu-ray Disc, konsole PlayStation®4 (PS4™) oraz dodatkowe smartfony, tablety i komputery.
  • Obsługa różnych konfiguracji ekranów oznacza większą elastyczność przy tworzeniu rozwiązań: oprogramowanieVision Presenter2.0 pozwala wykorzystywać pojedynczy ekran, ekran 4K, dwa ekrany, trzy ekrany i połączony obraz z wielu projektorów.
  • Funkcja Content Mirroring umożliwia wyświetlanie kopii materiału źródłowego i materiału do podglądu zarówno w systemieVision Presenter, jak i na urządzeniach mobilnych. Dzięki niej można również bezpośrednio wykorzystywać materiały z Internetu.

Oprogramowanie Vision Presenter 2.0 jest ponadto przystosowane do działania z każdym systemem wideokonferencyjnym. Ułatwia to współpracę na odległość. W przypadku użycia kamery PTZ Full HD Sony SRG-300SE użytkownik może wykorzystać protokół IP do przesyłania materiału wideo H.264 oraz sygnałów sterujących. Zdalna łączność rozszerza zasięg prezentacji poza tradycyjne audytoria: obecnie z łatwością mogą w nich wziąć udział także zdalni uczestnicy. To kolejne potwierdzenie, że Vision Presenter łączy różnorodne treści w jeden spójny obraz.

Dzięki nowym funkcjom zmodernizowany Vision Presenter idealnie nadaje się dla szkół wyższych oraz firm. Pozwala prowadzić ciekawsze prezentacje i dynamicznie udostępniać treści; jest nie tylko lepszy, ale i prostszy w użyciu. Wyróżnia się także dużą funkcjonalnością — zarówno dla prowadzącego, jak i uczestników. Warto też podkreślić, że cały system można z łatwością obsługiwać przy użyciu tabletu lub komputera.

— Rozwiązanie Vision Presenter PWA-VP100 jest znacznie bardziej uniwersalne i zapewnia o wiele większą dynamikę przekazu niż inne narzędzia do prezentacji wizualnej — mówi Garry Cox, specjalista ds. produktu Vision Presenter w Sony Professional Solutions Europe. — W przeciwieństwie do prostych aplikacji pozwala wykorzystywać wiele urządzeń i materiałów źródłowych oraz różne konfiguracje ekranów. Oznacza to, że prezentacja zawsze może być interaktywna i inspirująca, a tego nierzadko brakuje w tradycyjnych rozwiązaniach.

W systemie Vision Presenter demonstrowanym na targach ISE wykorzystywane będą sygnały z różnych wejść. Do wyświetlania obrazu zostaną użyte trzy projektory WUXGA i WXGA oraz trzy ekrany. Nową wersję rozwiązania Vision Presenter będzie można oglądać w działaniu na stanowisku Sony 1-H120 na targach ISE.

Dodaj komentarz