Inteligentny trening według Polar

Firma Polar to światowy lider w kategorii urządzeń sportowych, które oferują niezwykle zaawansowane technologicznie i innowacyjne rozwiązania. Na rynku polskim ogromnym uznaniem wśród osób profesjonalnie uprawiających sport, a także wśród entuzjastów nowinek technologicznych cieszą się mi.in.: monitor aktywności Polar Loop, zegarki M400 i V800 z funkcją GPS, a także nadajnik H7 monitorujący pracę serca. Produkty te stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie osób żyjących aktywnie, które coraz częściej szukają inteligentnych rozwiązań wspierających trening.

Technologiczny ekspert od treningu

Polar już od ponad 35 lat pomaga sportowcom na całym świecie w osiąganiu maksymalnej sprawności fizycznej oraz możliwie najlepszych efektów treningowych. W tym celu wykorzystuje fachową wiedzę opartą na bogatym doświadczeniu oraz najnowsze osiągnięcia technologii. Firma stawia przede wszystkim na rozwój tzw. „inteligentnego treningu” – wszystko po to, aby był on skuteczny, maksymalnie wydajny i bezpieczny dla zdrowia. Takie podejście zakłada szczegółową analizę danych treningowych w celu określenia osiągnięć organizmu i zamierzonych celów: pozbycia się zbędnych kilogramów, uzyskiwania szybszego tempa biegu czy przebywania coraz dłuższych dystansów.

Urządzenia marki Polar dostępne w Polsce

Zróżnicowana oferta firmy Polar wpisuje się w najnowsze trendy i spełnia potrzeby osób, które pragną korzystać jednocześnie z zaawansowanych i designerskich urządzeń będących synonimem aktywnego
i zdrowego trybu życia. Cała oferta firmy Polar dostępna w Polsce jest kompatybilna ze stroną internetową Polar Flow oraz aplikacją mobilną o tej samej nazwie. Synchronizują one dane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu dają pełen obraz postępów w treningu. Strona internetowa umożliwia również nawiązanie kontaktu z innymi użytkownikami urządzeń Polar, gdyż pełni dodatkowo funkcję portalu społecznościowego dla sportowców. Użytkownicy mają także możliwość połączenia się z aplikacjami Google Fit oraz Apple Zdrowie. Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę poszczególnych modeli:

 

  • Monitor aktywności Polar Loop – jest jednym z produktów firmy Polar cieszących się największym zainteresowaniem na całym świecie. Stylowa i elegancka opaska, przez całą dobę monitoruje parametry naszej codziennej aktywności: ilość pokonanych kroków (w przeliczeniu na kilometry), spalanych kalorii, jakość snu, jak również poziom intensywności ćwiczeń. Podpowiada także, co zrobić, aby osiągnąć optymalne, dzienne cele, które wyznacza dla nas na podstawie dokładnej analizy parametrów, takich jak: waga, wzrost, wiek, tryb wykonywanej pracy itp. Dodatkowo może łączyć się ze specjalistycznym nadajnikiem na klatkę piersiową Polar H7, który monitoruje pracę serca i pozwala odczytywać tętno w trakcie treningów.

  • Nadajnik pomiaru pracy serca Polar H7 – jest pionierskim rozwiązaniem w technologii bezprzewodowej transmisji danych pracy serca Bluetooth® Smart. Łatwość, z jaką dokonuje pomiaru tętna oraz długi okres pracy na baterii czyni z tego nadajnika perfekcyjny produkt dla aktywnych osób, chcących monitorować pracę serca podczas treningów. Opaskę zakłada się na klatkę piersiową, a dzięki temu, że doskonale dopasowuje się do każdego kształtu ciała,
    w trakcie ćwiczeń zapewnia pełną swobodę ruchu.

 

  • Zegarek sportowy Polar M400 – zaprojektowany z myślą o ludziach, którzy prowadzą aktywny tryb życia i spędzają dużo czasu trenując na świeżym powietrzu. Jest to doskonały towarzysz dla biegających zarówno po ulicach miast, jak i w terenie. Łączy w sobie najlepsze cechy GPS, całodobowe monitorowanie aktywności i zaawansowaną technologię sportową wykorzystującą Bluetooth Smart. Jest w pełni wodoodporny, a jego wyświetlacz o wysokim kontraście doskonale sprawdza się w każdych warunkach pogodowych.

  • Zegarek sportowy Polar V800 – to najbardziej zaawansowany technologicznie zegarek sportowy na świecie. Zaprojektowano go z myślą zarówno o najbardziej wymagających miłośnikach aktywności sportowych, jak i osobach uprawiających sport zawodowo. Sumuje obciążenia treningowe i codzienną aktywność a następnie pokazuje informacje na temat wymaganego czasu odpoczynku przed ponownym przystąpieniem do ćwiczeń. Polar V800 jest wykorzystywany przez najlepszych sportowców w swojej dyscyplinie – używa go np. mistrz świata IRONMAN 2013, Frederick Van Lierde.

 

Wszystkie urządzenia są dostępne z oprogramowaniem z języku polskim. Aplikacja Polar Flow jest bezpłatna.

Sugerowane ceny detaliczne urządzeń Polar:

Monitor aktywności Polar Loop: 399PLN

Polar M400: 590 PLN lub 790 PLN z nadajnikiem do pomiaru tętna

Polar V800: : 1590 PLN lub 1790 PLN z nadajnikiem do pomiaru tętna

Polar H7: 270 PLN

 

Dostępność: w stacjonarnych sklepach (m.in. iSpot, INTERSPORT, Sklep Biegacza, Komputronik, Saturn) oraz u sprzedawców internetowych.

Dodaj komentarz