Call of Duty: Black Ops III, wirtualna rzeczywistość, DirectX 12, SHIELD i wiele innych innowacji na targach Gamescom

Tryb wieloosobowy w grze Call of Duty: Black Ops III. Monitory z technologią NVIDIA G-SYNC. Najnowsze karty graficzne NVIDIA GeForce GTX. Tom Clancy ‘s Rainbow Six: Siege. Nowe gogle wirtualnej rzeczywistości od firm HTC i Oculus. A także scena wypełniona wydawcami gier i producentami sprzętu komputerowego, prezentujących swoje nowości. W tym tygodniu myśli wszystkich graczy komputerowych kierują się w jedną stronę – ku największym targom gier Gamescom w Kolonii. Stoisko firmy NVIDIA numer C40/B41 w hali 8 znajduje się w samym centrum wydarzeń.

Odwiedzający stoisko są jednymi z pierwszych osób, które mogą sprawdzić jak prezentuje się tryb multiplayer w najnowszej produkcji Activision, grze Call of Duty: Black Ops III, i sprawdzić nowy system poruszania się, narzędzia umożliwiające odpowiednie przygotowanie gracza do walki oraz różnice pomiędzy poszczególnymi klasami specjalistów, dysponujących unikalnymi broniami i umiejętnościami.

Gracze testują tryb wieloosobowy grając na komputerach wyposażonych w monitory NVIDIA G-SYNC 4K od firmy Acer oraz karty graficzne NVIDIA GeForce Titan X połączonych w trybie SLI. Wszyscy otrzymują kod umożliwiający dołączenie do testów beta trybu multiplayer gry Call of Duty: Black Ops III, które rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Kolejna atrakcja, to od dawna wyczekiwana przez fanów gra Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege od Ubisoft. Najnowsza odsłona serii firmowanej nazwiskiem Toma Clancy’ego to taktyczna strzelanina kładąca nacisk na współpracę pomiędzy graczami. Odwiedzający stoisko NVIDIA poznają nowy tryb gry, wykorzystując do zabawy karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 980 Ti. Otrzymują również zaproszenia do zamkniętych testów beta, które rozpoczną się już wkrótce.

Na targach Gamescom swój europejski debiut zaliczyła także konsola NVIDIA SHIELD z systemem Android TV, oferująca takie funkcje jak obsługę rozdzielczości 4K, strumieniowanie gier PC oraz oczywiście najnowsze gry dla systemu Android.

Karty graficzne NVIDIA są również sercem komputerów na setkach stoisk prezentujących najnowocześniejsze dema i najnowsze gry z niesamowitymi efektami specjalnymi. HTC wyświetla na swoich goglach Vive takie dema jak Balloon, Food Maker, Tiltbrush czy Aperture (Portal). Oculus prezentuje Eve Valkyrie i Airmech. Microsoft zaprasza do swojego stoiska, gdzie pokazuje gry z obsługą DirectX 12, Fable Legends oraz Gigantic, uruchomione na komputerach z kartami NVIDIA. Studio Gaijin przedstawia zalety techniki NVIDIA PhysX Destruction zaimplementowane w swojej grze MMO free-to-play.

Pierwsze z cyklu wideo prezentujące nowości z targów Gamescom (w tym odcinku o współpracy z deweloperami nas graficzną oprawą gier oraz informacje o grze Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege) dostępne jest na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=DA_k2NA80vM

Dodaj komentarz